UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Głóg – zastosowania lecznicze

  Oj tak, głóg jest niezwykłą rośliną. Warto pamiętać o właściwościach wyciszających kwiatostanu oraz ułatwiających zasypianie. Wszyscy z napięciem nerw...
  Czarnulka
 • Sztuczne łzy – ratunek dla oczu

  oo tez ich uzywam! sa tanie i bardzo wydajne ;)
  agata
 • Leczenie bólu przewlekłego

  Moja mama cierpiała na przewlekły ból, ulgę przyniósł dopiero zabieg przecięcia szwów nożem chirurgicznym. Trochę nam zajęło znalezienie lekarza który...
  Piotrek
 • Świerzbiączka

  a czy leczenie podobne?? ja chyba mam świerzb i nie wiem co z tym robić :
  mimi

Kołysanki warto śpiewać już w ciąży

Kołysanki warto śpiewać już w ciążyNaukowcy z Uniwersytetu Helsińskiego twierdzą, że u dzieci tych kobiet, które podczas ciąży słuchały dużo muzyki, lepiej rozwija się mowa. Wyniki badań specjalistów z Fińskiego Centrum Doskonałości ds. Interdyscyplinarnych Badań nad Muzyką oraz Uniwersytetu Helsińskiego opublikowało internetowe pismo „PLOS ONE”.

 

Naukowcy przebadali 24 kobiety, które były w ostatnim trymestrze ciąży. Część z nich poproszono, aby aż do rozwiązania przez pięć dni w tygodniu słuchały kołysanki „Twinkle Twinkle Little Star”. Kiedy dzieci się urodziły oraz kiedy miały 4 miesiące, przeprowadzono kolejne badania. Okazało się, że u niemowląt, którym śpiewano kołysankę, kiedy znajdowały się w brzuchu mamy, po narodzinach zaobserwowano silną reakcję na tę melodię. Wykazały to nieinwazyjne badania, które polegały na rejestrowaniu potencjałów elektrycznych, powstających po zadziałaniu określonego bodźca.

Reklama
Reklama

 

Zdaniem autorów eksperymentu, dzieci jeszcze w czasie życia płodowego mogą zapamiętywać i uczyć się rozróżniać dźwięki ze świata zewnętrznego. A ponieważ ich mózgi są w stanie tak samo przetwarzać dźwięki, jak i mowę, uważa się, że odtwarzanie muzyki nienarodzonemu dziecku może stanowić podwaliny pod rozwój mowy.

Badanie to jednak pozwala również wysnuć wniosek, że na płód mogą wywierać wpływ – tym razem negatywny – dźwięki nieprzyjemne i hałas. To, w jaki sposób taki hałas może wpłynąć na płód, w najbliższym czasie mają zbadać naukowcy z Fińskiego Instytutu Medycyny Pracy.

 

Źródło: Telegraph.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA