UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde
 • Kiedy można orzec ubezwłasnowolnienie

  Witam
  Od dłuższego czasu żona zaciąga długi i bierze pożyczki. Dwa lata temu zrobiłem rozdzielność majątkową. Pomimo tego nadal zaciąga długi. Byliśmy ...
  M
 • Jak długo gotować wodę, by nie pogorszyć jej smaku...

  Obecnie w wodociągowej wodzie jest stosunkowo mało fluoru, bo wodę czyści się ozonem i w ogóle bardziej przyjaźnie. Ozon dość szybko się rozkłada, wię...
  Pawcio

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowyKwas hialuronowy to naturalny składnik tkanki łącznej o właściwościach nawilżających, odpowiedzialny miedzy innymi za jędrność skóry i prawidłowe funkcjonowanie chrząstki stawowej. Z wiekiem jego ilość maleje, a efektem tego jest starzenie się organizmu.

 

Kwas hialuronowy jest glikozoaminoglikanem (rodzajem polisacharydu). Zarówno u ludzi, jak i u bakterii ma identyczną budowę chemiczną. Nazwa tego kwasu pochodzi od greckiego słowa hyalos, czyli „szkło”. Jest bezbarwny i szklisto-przezroczysty.

 

Gdzie występuje?

Ten naturalny składnik występuje we wszystkich organizmach, zarówno ludzi, jak i zwierząt. Znajduje się między innymi w stawach, w kościach i w gałkach ocznych. Najwięcej jest go jednak w skórze. To tu znajduje się nawet 50 proc. tej substancji.

Reklama
Reklama

 

Jakie funkcje pełni?

Kwas hialuronowy jest jednym z najważniejszych składników skóry i tu spełnia ogromnie pożyteczną funkcję: wiążąc wodę w naskórku, zapobiega powstawaniu zmarszczek. Nadaje też cerze sprężystość i elastyczność. Ponadto utrzymuje w organizmie wodę oraz płyn tkankowy, który jest zawarty w macierzy pozakomórkowej, na właściwym poziomie. Chroni więc skórę przed wysychaniem, a także wzmacnia jej właściwości ochronne.

Kwas hialuronowy potrzebny jest też naszym stawom. Wpływa na poprawę ich funkcjonowania, zmniejszając tarcie i zwiększając nawilżenie. Jest również odpowiedzialny za zdrowie chrząstki stawowej.

 

Zależny od wieku

W 40. roku życia mamy o połowę mniej kwasu hialuronowego niż wówczas, gdy mieliśmy 20 lat. To dlatego nasza skóra z wiekiem staje się pomarszczona i sucha. Zaczyna nam też szwankować układ kostno-stawowy.

 

Jak sobie z tym radzić?

Skórze pomogą kremy zawierające kwas hialuronowy, które przywrócą jej młody wygląd. Stawom natomiast pomogą preparaty, w których składzie znajduje się ten właśnie składnik.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA