Miedź, cudowny pierwiastek, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu, doskonale działa również zewnętrznie. Dzieje się tak za sprawą nanokoloidów miedzi, które są między innymi skutecznym środkiem przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym.

 

Nanokoloidalne roztwory metalu składają się z płytek rozproszonych w idealnie czystej zdemineralizowanej wodzie. Każda taka płytka zawiera około 100 atomów. Z powodu swojej minimalnej wielkości jest ona widoczna jedynie pod mikroskopem. Jej największą zaletę stanowi fakt, że jest chemicznie naturalna i zupełnie nieszkodliwa dla zdrowia.

Miedź jest pierwiastkiem, który w organizmie ludzkim występuje w śladowych ilościach, a jednak odgrywa niezwykle istotną rolę w jego prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu. Jest jednym ze składników ludzkiej krwi. Odpowiada za enzym konieczny do budowy erytrocytów, dzięki czemu nasz układ krwionośny działa prawidłowo. Miedź jest również współodpowiedzialna za utlenianie witaminy C oraz metalizowanie żelaza. W układzie nerwowym przyczynia się do budowania osłonki mielinowej, która chroni włókna nerwowe i uczestniczy w wysyłaniu impulsów nerwowych. Jest istotnym elementem biorącym udział w produkcji melaniny (odpowiedzialnej za koloryt skóry i włosów), a także w procesach tworzenia prostaglandyny i w syntezie cholesterolu. Jej niedobór prowadzi do niedokrwistości, chorób serca oraz odbarwienia włosów.

Reklama

 

Zastosowanie miedzi nanokoloidalnej w lecznictwie

Miedź nanokoloidalna w wodzie ma bardzo silne działanie grzybobójcze i bakteriobójcze. Stosowana zewnętrznie w formie aerozolu skutecznie działa na otarcia, owrzodzenia oraz choroby grzybicze stóp. Poprawia wygląd skóry, zwalcza wolne rodniki oraz przeciwdziała procesom starzenia się naskórka. Chroni i odbudowuje strukturę zniszczonych włosów. Jako składnik dezodorantów pomaga w walce z problemem potliwości oraz eliminuje przykry zapach. Nanokoloidy miedzi stosowane wewnętrznie uzupełniają niedobory tego pierwiastka w organizmie. Przyjmowane w postaci kropli pomagają w leczeniu anemii, migreny i chorób układu krążenia, w zaburzeniach układu nerwowego, w zaburzeniach wzrostu oraz w osteoporozie. Jak wykazały badania naukowe, miedź nanokoloidalna niezwykle skutecznie działa również na wirusy grypowe (w tym H5N1 i H1N1).

 

Zastosowanie miedzi nanololoidalnej w gospodarstwie domowym

Miedź nanakoidalna chroni wodę pitną przed zanieczyszczeniami typu organicznego. Przeciwdziała powstawaniu pleśni na wilgotnych ścianach i sufitach. Pokrywanie nią klamek, zlewów oraz innych sprzętów gospodarstwa domowego skutecznie chroni te powierzchnie przed rozprzestrzenianiem się grzybów, wirusów i groźnych bakterii. Pomaga też w walce z ciemniejącymi fugami w łazienkach. Jest polecana do spryskiwania rąk i nóg przed wizytą na basenie bądź w solarium i po niej.