UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Miedź nanokoloidalna

Miedź nanokoloidalnaMiedź, cudowny pierwiastek, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu, doskonale działa również zewnętrznie. Dzieje się tak za sprawą nanokoloidów miedzi, które są między innymi skutecznym środkiem przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym.

 

Nanokoloidalne roztwory metalu składają się z płytek rozproszonych w idealnie czystej zdemineralizowanej wodzie. Każda taka płytka zawiera około 100 atomów. Z powodu swojej minimalnej wielkości jest ona widoczna jedynie pod mikroskopem. Jej największą zaletę stanowi fakt, że jest chemicznie naturalna i zupełnie nieszkodliwa dla zdrowia.

Miedź jest pierwiastkiem, który w organizmie ludzkim występuje w śladowych ilościach, a jednak odgrywa niezwykle istotną rolę w jego prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu. Jest jednym ze składników ludzkiej krwi. Odpowiada za enzym konieczny do budowy erytrocytów, dzięki czemu nasz układ krwionośny działa prawidłowo. Miedź jest również współodpowiedzialna za utlenianie witaminy C oraz metalizowanie żelaza. W układzie nerwowym przyczynia się do budowania osłonki mielinowej, która chroni włókna nerwowe i uczestniczy w wysyłaniu impulsów nerwowych. Jest istotnym elementem biorącym udział w produkcji melaniny (odpowiedzialnej za koloryt skóry i włosów), a także w procesach tworzenia prostaglandyny i w syntezie cholesterolu. Jej niedobór prowadzi do niedokrwistości, chorób serca oraz odbarwienia włosów.

Reklama
Reklama

 

Zastosowanie miedzi nanokoloidalnej w lecznictwie

Miedź nanokoloidalna w wodzie ma bardzo silne działanie grzybobójcze i bakteriobójcze. Stosowana zewnętrznie w formie aerozolu skutecznie działa na otarcia, owrzodzenia oraz choroby grzybicze stóp. Poprawia wygląd skóry, zwalcza wolne rodniki oraz przeciwdziała procesom starzenia się naskórka. Chroni i odbudowuje strukturę zniszczonych włosów. Jako składnik dezodorantów pomaga w walce z problemem potliwości oraz eliminuje przykry zapach. Nanokoloidy miedzi stosowane wewnętrznie uzupełniają niedobory tego pierwiastka w organizmie. Przyjmowane w postaci kropli pomagają w leczeniu anemii, migreny i chorób układu krążenia, w zaburzeniach układu nerwowego, w zaburzeniach wzrostu oraz w osteoporozie. Jak wykazały badania naukowe, miedź nanokoloidalna niezwykle skutecznie działa również na wirusy grypowe (w tym H5N1 i H1N1).

 

Zastosowanie miedzi nanololoidalnej w gospodarstwie domowym

Miedź nanakoidalna chroni wodę pitną przed zanieczyszczeniami typu organicznego. Przeciwdziała powstawaniu pleśni na wilgotnych ścianach i sufitach. Pokrywanie nią klamek, zlewów oraz innych sprzętów gospodarstwa domowego skutecznie chroni te powierzchnie przed rozprzestrzenianiem się grzybów, wirusów i groźnych bakterii. Pomaga też w walce z ciemniejącymi fugami w łazienkach. Jest polecana do spryskiwania rąk i nóg przed wizytą na basenie bądź w solarium i po niej.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA