UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Mocznica, czyli za dużo toksyn

Mocznica, czyli za dużo toksynMocznica to inaczej przewlekła niewydolność nerek. Jest następstwem poważnych zaburzeń ich czynności wydalniczej, wewnątrz-wydzielinowej i metabolicznej. Mocznicę może też spowodować duża utrata krwi lub płynu pozakomórkowego, blokada w odpływie moczu albo nowotwór.

 

Dochodzi wtedy do gorszego oczyszczania krwi, a w organizmie gromadzą się substancje toksyczne, które utrudniają pracę różnych narządów – mózgu, serca, wątroby czy gruczołów wydzielania wewnętrznego.

 

Objawy

Objawy mocznicy pojawiają się wtedy, gdy zostaje zniszczona znaczna część czynnego miąższu nerek. Są bardzo zróżnicowane i dotyczą układu nerwowego i ośrodkowego oraz przewodu pokarmowego.

Najczęstszym objawem jest ogólne osłabienie i szybkie męczenie się. Potem zazwyczaj dołączają do tego zaburzenia ze strony układu nerwowego: niepokój, nerwowość, zaburzenia koncentracji i rytmu snu, uczucie drętwienia kończyn oraz kurcze mięśni. Pojawiają się też dolegliwości związane z funkcjonowaniem układu pokarmowego: niesmak w ustach, czkawka, wymioty, nudności, biegunka i zaparcia.

Charakterystycznym objawem jest również nadciśnienie tętnicze i niewydolność krążenia. Są też inne objawy – skóra staje się sucha, łuszcząca, a na jej powierzchni powstają wybroczyny.

Reklama
Reklama

 

Przebieg

Mocznica wiąże się często z zakażeniami bakteryjnymi, takimi jak zapalenie płuc lub zapalenie trzustki. Badanie chemiczne krwi pozwala wykryć zmiany, uzależnione od zalegania w organizmie różnych produktów przemiany materii. Chory może stopniowo zapadać w śpiączkę wskutek działania substancji toksycznych na mózg.

 

Leczenie

Podstawową sprawą jest przestrzeganie diety zaleconej przez lekarza oraz zwalczanie wszelkich objawów i dolegliwości, które powstają wskutek choroby. Chory musi być pod ścisłą opieką nefrologa.

Często pojawia się konieczność dializy otrzewnowej lub hemodializy (dializa polega na pozanerkowym oczyszczaniu krwi z substancji toksycznych dla organizmu). W wielu przypadkach zachodzi konieczność przeszczepu nerki.

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA