UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Mocznica, czyli za dużo toksyn

Mocznica, czyli za dużo toksynMocznica to inaczej przewlekła niewydolność nerek. Jest następstwem poważnych zaburzeń ich czynności wydalniczej, wewnątrz-wydzielinowej i metabolicznej. Mocznicę może też spowodować duża utrata krwi lub płynu pozakomórkowego, blokada w odpływie moczu albo nowotwór.

 

Dochodzi wtedy do gorszego oczyszczania krwi, a w organizmie gromadzą się substancje toksyczne, które utrudniają pracę różnych narządów – mózgu, serca, wątroby czy gruczołów wydzielania wewnętrznego.

 

Objawy

Objawy mocznicy pojawiają się wtedy, gdy zostaje zniszczona znaczna część czynnego miąższu nerek. Są bardzo zróżnicowane i dotyczą układu nerwowego i ośrodkowego oraz przewodu pokarmowego.

Najczęstszym objawem jest ogólne osłabienie i szybkie męczenie się. Potem zazwyczaj dołączają do tego zaburzenia ze strony układu nerwowego: niepokój, nerwowość, zaburzenia koncentracji i rytmu snu, uczucie drętwienia kończyn oraz kurcze mięśni. Pojawiają się też dolegliwości związane z funkcjonowaniem układu pokarmowego: niesmak w ustach, czkawka, wymioty, nudności, biegunka i zaparcia.

Charakterystycznym objawem jest również nadciśnienie tętnicze i niewydolność krążenia. Są też inne objawy – skóra staje się sucha, łuszcząca, a na jej powierzchni powstają wybroczyny.

Reklama
Reklama

 

Przebieg

Mocznica wiąże się często z zakażeniami bakteryjnymi, takimi jak zapalenie płuc lub zapalenie trzustki. Badanie chemiczne krwi pozwala wykryć zmiany, uzależnione od zalegania w organizmie różnych produktów przemiany materii. Chory może stopniowo zapadać w śpiączkę wskutek działania substancji toksycznych na mózg.

 

Leczenie

Podstawową sprawą jest przestrzeganie diety zaleconej przez lekarza oraz zwalczanie wszelkich objawów i dolegliwości, które powstają wskutek choroby. Chory musi być pod ścisłą opieką nefrologa.

Często pojawia się konieczność dializy otrzewnowej lub hemodializy (dializa polega na pozanerkowym oczyszczaniu krwi z substancji toksycznych dla organizmu). W wielu przypadkach zachodzi konieczność przeszczepu nerki.

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA