UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Ospa wietrzna. Objawy i powikłania

  A jeśli moja 4 latka nie chce być smarowana? Płaczę jakbym ja zazynala albo gorzej
  Aneta
 • Owoc kiwi – król witamin

  super ze tak zdrowe wole niz jablka
  bronislawa
 • Hirudoterapia – leczenie pijawkami

  Mam zespół rowka nerwu łokciowego. Pół roku miałam obrzęk małego palca i dłoni, nie miałam czucia w tym miejscu, wiele czynności sprawiało mi ból(myci...
  Magicrazna
 • Ozonoterapia

  Kolezanka poradzila mi ozon do krwi z powodu moich problemow ze skora, nie dosc ze alergia, to jeszcze uzywanie masci ze sterydami spowodowalo jakies ...
  Sanna33

Na otyłość – mandarynki

Na otyłość – mandarynki Naukowcy z Uniwersytetu Zachodniego Ontario w Kanadzie odkryli w mandarynkach substancję, która nie tylko pomaga zapobiegać otyłości, ale również chroni ludzki organizm przed cukrzycą typu 2 oraz miażdżycą, która jest przyczyną zawałów serca i udarów.

 

Kanadyjscy naukowcy badali działanie flawanoidu o nazwie nobiletyna występującego właśnie w tych owocach.

Eksperyment przeprowadzony został na myszach, które podzielono na dwie grupy. Jednej grupie podawano pokarmy wchodzące w skład tak zwanej „zachodniej” diety, bogatej w tłuszcze i proste cukry. Drugiej – te same pokarmy, ale z dodatkiem nobiletyny.

Pierwsza grupa myszy stała się otyła i wykazywała wszystkie oznaki syndromu metabolicznego: podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów, wysoki poziom glukozy i insuliny we krwi oraz otłuszczenie wątroby. Te anomalia metaboliczne znacznie zwiększają ryzyko chorób układu krwionośnego oraz cukrzycy typu 2.

Reklama
Reklama

 

W drugiej grupie wyniki badań były lepsze, a przybieranie na wadze przebiegało w normalnym tempie. Myszy były bardziej wyczulone na działanie insuliny. Mandarynkowy flawanoid zapobiegał gromadzeniu się tłuszczu na wątrobie poprzez stymulację ekspresji genów biorących udział w spalaniu nadmiaru tłuszczu oraz tłumienie genów odpowiedzialnych za produkcję tłuszczu.

„Można powiedzieć, że nobiletyna chroniła myszy przed otyłością” – mówi dr Murray Huff, kierujący badaniami. – „Nobiletyna ochroniła zwierzęta także przed miażdżycą i gromadzeniem się płytek krwi w arteriach, które może doprowadzić do zawału serca lub udaru. Nasze badanie wytycza ścieżki przyszłym eksperymentom, w których będzie można zbadać, czy nobiletyna może być wykorzystana w leczeniu ludzi oraz zapobieganiu symptomom syndromu metabolicznego i związanym z nim schorzeniom”.

Dwa lata temu Huff odkrył flawanoid występujący w grapefruitach, który miał podobny wpływ na otyłość i inne oznaki syndromu metabolicznego. Dr Huff mówi: „Najbardziej interesuje nas fakt, że ochronne działanie nobiletyny jest 10 razy silniejsze, niż działanie grapefruitowego flawanoidu o nazwie nairngenina. Wykazaliśmy również, że nobiletyna może zapobiegać miażdżycy".

 

Źródło: sciencedaily.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA