UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
FITNESS.WP.PL
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Wazelina – nie tylko dla zdrowia i urody

  Wazelinę na twarz? przecież to świństwo, które pochodzi z destylacji ropy naftowej. nie można zrobić nic gorszego swojej twarzy jak nałożyć na nią tak...
  zniesmaczona
 • Liszaj płaski – rodzaje, rozpoznanie, leczenie

  witam mam pytanko mnie też prze[osano METYPRED 5 DNI PO 3 TABLETKI 5 DNI PO 2 TABLETKI I DALEJ RESZTA DO WYCZERPANIA OPAKOWANIA. ALE PO 8 NIU JAK BRAŁ...
  RENIA
 • Bielactwo. Maskuj plamy

  To ja tez bede wdzieczna za informacje jakie badania no i oczywiscie co o tym woigole sadzicie??. Ja tez wybieram sie pod koniec roku do pani doktor j...
  czarnulka j
 • Bielactwo. Maskuj plamy

  witam czekam na liście rezerwowych na wizyte u pani doktor dzwoniłam w marcu tego roku i niestety nie ma już wolnych miejsc,mam przywieść ze soba wyni...
  karmelka

Naprotechnologia

NaprotechnologiaNaprotechnologia, (z angielskiego Natural Procreative Technology) to nazwa metody rekomendowanej jako leczenie bezpłodności, aprobowanej i promowanej przez Kościół katolicki. Traktowana jest w tych kręgach jako alternatywa dla sztucznego zapłodnienia – in vitro, co wywołuje liczne kontrowersje, zwłaszcza wśród lekarzy zajmujących się terapią bezpłodności.

 

Wielu z nich nie widzi bowiem w naprotechnologii niczego nadzwyczajnego, upatrując w niej jedynie standardowe postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne z zastosowaniem znanej od dawna metodologii. Przeciwstawianie naprotechnologii metodzie in vitro uznają oni za nieporozumienie i nadużycie.

Reklama
Reklama

 

Sama metoda jest stosunkowo nowa. Stworzył ją amerykański ginekolog, chirurg i specjalista chorób kobiecych z Omaha, Thomas W. Hilgers, odwołując się do powszechnie znanych naturalnych metod planowania rodziny. W swej wydanej w 1991 roku książce „Medyczna i chirurgiczna praktyka naprotechnologii”, po raz pierwszy użył samego terminy „naprotechnologia” (NaProTechnology to zarejestrowany już znak towarowy). Metodę praktykują obecnie zarówno kliniki jak i indywidualni trenerzy oraz instruktorzy na całym świecie.

Podstawą naprotechnologii jest określenie dni płodnych kobiety i ewentualnych zaburzeń cyklu miesiączkowego, a na tej podstawie wyznaczenie optymalnego czasu do zapłodnienia. Samoobserwację cyklu (wymaga to dokładności i cierpliwości, a także wielkiej dyscypliny) prowadzi kobieta wg wskazówek lekarza (podstawy określa zmodyfikowana metoda Billingsa), który zleca też diagnostykę wstępną, badania hormonalne i badania mężczyzny. Jest to pierwszy trzech etapów działań. Kolejnym jest rozpoznanie przyczyny niepłodności i wyregulowanie cyklu miesiączkowego, a potem – czekanie na poczęcie.

Naprotechnologia pozwala przezwyciężyć bezpłodność, której podłożem jest psychika, ale nie eliminuje przyczyn fizjologicznych (nieprawidłowości w rozwoju narządów, uszkodzenia narządów, brak komórek rozrodczych) dotyczących obojga partnerów. Dlatego m.in. Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu nie rekomenduje naprotechnologii jako skutecznego antidotum na bezpłodność.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA