UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Warunki przyjęcia do szpitala psychiatrycznego

  Mój syn ma spectrum autyzmu ,ostatnio przezył silną traume w związku ze śmiercią jego dziadka . Po tym wydarzeniu nie jesteśmy wstanie dac sobie z nim...
  siwi
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  Mimo całej chorej sytuacji pamiętajcie ze pocis tu jesteśmy i żyjemy spiepszyc wszystko mozna ale po co to najłatwiej złość na innych na chwile moze u...
  Nieszczesliwy
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  To choroba śmiertelna drugi etap juz sie pojawia w szpitalu niestety Syn nie przeżył ...
  Nic nie idzie zrobic tylko czekac na poprawienie wyników mysle...
  Nieszczęśliwy
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  Moim zdaniem właśnie temat homeopatii jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach kiedy wszystko nafaszerowane jest chemią, a zwłaszcza te kolorowe table...
  katerina

Nawłoć pospolita – unieczynnia toksyny, działa moczopędnie

Nawłoć pospolita, inne nazwy: mimoza, złota dziewica, złota rózga, złotnik, głowienki czerwone, urasz. Roślina zielna o właściwościach odtruwających (jej kanadyjskiej odmiany używali Indianie przeciw jadowi żmij).

 

Znana jest od dawna. Plemiona germańskie traktowały nawłoć jak herbatę, my zaś dowiedzieliśmy się o jej właściwościach od wziętych w niewolę Tatarów i Turków.

Otóż nawłoć unieczynnia toksyny, powstające podczas przemiany materii, że zaś równocześnie zwiększa ilość wydzielanego moczu – i to nawet o kilkaset procent! – zostają one błyskawicznie wydalone poza organizm.

To silnie moczopędne działanie powoduje, że nawłocią leczy się prawie wszystkie choroby układu moczowego: zapalenie kłębków i miedniczek nerkowych, moczowodów, zatrzymanie moczu, a w mieszankach – kamicę nerkową. Ziele nawłoci wchodzi w skład leków ziołowych: urogran i fitolizyna.

„Wszystkie wyciągi z nawłoci – dzięki zawartości w nich ściągających garbników i uszczelniającej włośniczki rutyny – używane są też w schorzeniach przewodu pokarmowego. Leczą nieżyty żołądka i wrzody, likwidują małe krwawienia, zatrzymują biegunkę, a do tego działają żółciopędnie, obniżają nieznacznie ciśnienie krwi i uspokajają” – pisze w Małej księdze ziół Anna Mazerant-Leszkowska. I dodaje, że lecznicze właściwości tej rośliny zwielokrotnia się liśćmi brzozy, brusznicy, zielem bratka lub owocem jałowca.

Tylko do dekoracji nie potrzebuje towarzyszy. Rośnie przy drogach, na zboczach, w zaroślach, w większych lasach iglastych, nieraz masami. W ogródkach uprawia się ją jako roślinę ozdobną.

A kąpiel w naparze z nawłoci wzmacnia zwiotczałe mięśnie i skórę! Należy ją brać co trzeci dzień przez miesiąc, bo tyle czasu trzeba, by skóra poróżowiała i stała się jędrna.

 

Wiesława Kwiatkowska

Polecamy również:

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA