UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
FITNESS.WP.PL
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Wazelina – nie tylko dla zdrowia i urody

  Wazelinę na twarz? przecież to świństwo, które pochodzi z destylacji ropy naftowej. nie można zrobić nic gorszego swojej twarzy jak nałożyć na nią tak...
  zniesmaczona
 • Liszaj płaski – rodzaje, rozpoznanie, leczenie

  witam mam pytanko mnie też prze[osano METYPRED 5 DNI PO 3 TABLETKI 5 DNI PO 2 TABLETKI I DALEJ RESZTA DO WYCZERPANIA OPAKOWANIA. ALE PO 8 NIU JAK BRAŁ...
  RENIA
 • Bielactwo. Maskuj plamy

  To ja tez bede wdzieczna za informacje jakie badania no i oczywiscie co o tym woigole sadzicie??. Ja tez wybieram sie pod koniec roku do pani doktor j...
  czarnulka j
 • Bielactwo. Maskuj plamy

  witam czekam na liście rezerwowych na wizyte u pani doktor dzwoniłam w marcu tego roku i niestety nie ma już wolnych miejsc,mam przywieść ze soba wyni...
  karmelka

Neuralgia – ból podrażnionego nerwu

Neuralgia – ból podrażnionego nerwuNerwoból (neuralgia) to silny, jednostronny ból spowodowany podrażnieniem lub uszkodzeniem nerwu obwodowego. Najczęściej dotyczy twarzy, potylicy, szczęki, ucha, przedramienia oraz lędźwi.

 

Neuralgie są zazwyczaj spowodowane zmianami chorobowymi w nerwach, powstałymi na przykład na skutek zapalenia, ucisku, urazu, spożywania alkoholu, przebytej choroby (boreliozy, półpaśca, tocznia, cukrzycy itd.) lub stosowania niektórych leków (m.in. przeciwgruźliczych). Pojawiają się również w sytuacji silnego stresu.

Reklama
Reklama

 

Charakterystyka

Silny, jednostronny, przeszywający ból porównywalny z „kopnięciem” przez prąd elektryczny – tak najczęściej opisują go pacjenci. Osoby dotknięte tą przypadłością często odczuwają również promieniowanie bólu, przebiegające wzdłuż nerwu. Lokalizacja dolegliwości zależy od przyczyny oraz tego, jaki obszar zaopatruje dany nerw. Nerwobólom często towarzyszą także zaburzenia czucia, niedowład, mrowienie i drętwienie.

Zazwyczaj natężenie bólu zmienia się w czasie (rośnie, maleje i znów rośnie). Ataki trwają od kilku sekund do kilku minut.

 

Rodzaje i objawy

Istnieje kilka rodzajów nerwobólów powodowanych przez zmiany w różnych nerwach. Bardzo często spotykana jest neuralgia międzyżebrowa, której najpopularniejszymi objawami są kłujące bóle w klatce piersiowej, często mylone z bólem serca. Wiele osób skarży się także na nerwobóle spowodowane zmianami chorobowymi w nerwie trójdzielnym, czyli nerwie czaszkowym, odpowiedzialnym za czucie w różnych fragmentach twarzy. Osoby cierpiące na migrenę często doświadczają neuralgii obszaru wokół oka.

 

Leczenie

Czasami neuralgie zanikają samoistnie, ale zdarza się, że ból jest na tyle silny, iż potrzebne są odpowiednie leki. Niekiedy wskazane jest leczenie chirurgiczne – gdy pojawia się ucisk na nerw i trzeba go zlikwidować.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA