UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Nie ma „zdrowej otyłości”

Nie ma „zdrowej otyłości”„Zdrowa otyłość” – termin utworzony z myślą o osobach z dużą nadwagą, których wyniki są w normie odpowiedniej dla płci i wieku – nie istnieje. Artykuł na ten temat opublikowano niedawno w piśmie „Annals of Internal Medicine”.

 

W świadomości wielu osób, także naukowców, długo istniało przekonanie, że pomimo otyłości można zachować zdrowie, jeśli wyniki badań klinicznych mieszczą się w przyjętych normach i nie istnieją inne zagrożenia dla zdrowia. Powstał nawet termin „zdrowa otyłość”. Jednak według ostatnich badań jest to mit, a przykra prawda jest taka, że otyłość stanowi zagrożenie dla osoby, której dotyczy.

Reklama
Reklama

 

Specjaliści z Mount Sinai Hospital w Toronto dokonali analizy około tysiąca badań dotyczących ogółem 60 tysięcy osób, z których jasno wynikało, że zbyt duża tkanka tłuszczowa może zaszkodzić, i to nawet wtedy, kiedy wyniki badań na przykład ciśnienia tętniczego czy poziomu glukozy są prawidłowe. Zdaniem naukowców utrzymująca się przez długi okres nadmierna waga może z czasem zaszkodzić układowi sercowo-naczyniowemu.

Źródło: healthday.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA