UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Warunki przyjęcia do szpitala psychiatrycznego

  Mój syn ma spectrum autyzmu ,ostatnio przezył silną traume w związku ze śmiercią jego dziadka . Po tym wydarzeniu nie jesteśmy wstanie dac sobie z nim...
  siwi
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  Mimo całej chorej sytuacji pamiętajcie ze pocis tu jesteśmy i żyjemy spiepszyc wszystko mozna ale po co to najłatwiej złość na innych na chwile moze u...
  Nieszczesliwy
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  To choroba śmiertelna drugi etap juz sie pojawia w szpitalu niestety Syn nie przeżył ...
  Nic nie idzie zrobic tylko czekac na poprawienie wyników mysle...
  Nieszczęśliwy
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  Moim zdaniem właśnie temat homeopatii jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach kiedy wszystko nafaszerowane jest chemią, a zwłaszcza te kolorowe table...
  katerina

Niebezpieczna otyłość trzewna

Niebezpieczna otyłość trzewnaTkanka tłuszczowa umiejscowiona na brzuchu ogranicza pracę wielu organów i zmusza je do większego wysiłku, aby zaspokoić potrzeby organizmu.

 

Otyłość brzuszna dotyka co trzecią osobę mającą problem z nadliczbowymi kilogramami. To najbardziej niebezpieczna ze wszystkich postaci nadwagi. Gromadzący się tłuszcz odkłada się nie tylko pod skórą, lecz także w narządach wewnętrznych – sercu, trzustce, wątrobie i w mięśniach szkieletowych, wpływając negatywnie na ich pracę. Powoduje zaburzenia przemiany materii i gospodarki lipidowej oraz sprzyja powstawaniu nadciśnienia tętniczego i cukrzycy typu 2. To jednak nie wszystko. Tłuszcz umiejscowiony na brzuchu w połączeniu z nadciśnieniem lub cukrzycą może się przyczyniać do problemów sercowo-naczyniowych i skutkować zawałem serca czy udarem mózgu. Wpływa także na zwiększenie krzepliwości krwi i tworzenie się zakrzepów. Poza tym, im większa waga, tym większe zapotrzebowanie na tlen, co prowadzi do przerostu lewej komory serca, gdyż objętość tłoczonej przez nie krwi się zwiększa.

Reklama
Reklama

 

Test

Aby sprawdzić, czy cierpimy na otyłość trzewną, wystarczy zmierzyć centymetrem obwód talii. Gdy przekroczy on 88 cm u kobiet i 94 cm u mężczyzn – mamy powody do niepokoju. Inny sposób sprawdzenia rodzaju otyłości polega na podzieleniu obwodu mierzonego w pasie przez obwód bioder. Gdy wartość wskaźnika WHR (z ang. wist-hip ratio) jest większa niż 1,0 u mężczyzn i 0,85 u kobiet – nie jest dobrze.

 

Przyczyny

Otyłość trzewna dotyka głównie mężczyzn. Ma na to wpływ gospodarka hormonalna oraz struktura i rozłożenie tkanki tłuszczowej (u mężczyzn lokalizuje się ona głównie w obrębie brzucha i klatki piersiowej, a u kobiet – w udach i pośladkach). Panie mają problemy z „oponką” często dopiero po menopauzie, kiedy wygasają żeńskie hormony, a jednocześnie pobudza się wydzielanie hormonów męskich. Wielkim sprzymierzeńcem powstawania otyłości brzusznej jest też stres. Tkanka tłuszczowa w obrębie brzucha ma najwięcej receptorów wrażliwych na kortyzol, który otwiera komórki tłuszczowe, co pozwala na gromadzenie w nich zapasów, a zatem zwiększa apetyt.

 

Zapobieganie

Z badań wynika, że osoby dotknięte otyłością są mniej sprawne, częściej chorują i są mniej szczęśliwe. Dlatego warto jej zapobiegać. Polega to przede wszystkim na kontrolowaniu wagi, unikaniu sytuacji stresowych i stosowaniu odpowiednich suplementów diety, które wspomagając metabolizm, przyczynią się do redukcji tkanki tłuszczowej, a także pomogą usunąć z organizmu nadmiar toksyn i metali ciężkich.

Żyj Długo

 


HERBSECRET.PL poleca
Profigura - Suplement Diety

Profigura - Suplement Diety

 

49,00 zł

Aqua Minus - Suplement Diety

Aqua Minus - Suplement Diety

 

34,90 zł

Lipidon Minus - Suplement Diety

Lipidon Minus - Suplement Diety

 

49,00 zł