UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Idąc do pracy, omijaj fast foody!

Omijaj fast foodyAmerykańscy naukowcy potwierdzają to, co pewnie odkrył już każdy, kto nie potrafi oprzeć się hot dogom czy sałatkom z majonezem serwowanym w barze, który mija codziennie w drodze do pracy. Wniosek jest prosty – im więcej lokali serwujących fast food mamy po drodze, tym większe szanse, że z nich skorzystamy i w konsekwencji narazimy się na otyłość.

 

Wyniki, opublikowane w „British Medical Journal”, oparte są na badaniu Fenland Study, które ma określić związek pomiędzy czynnikami genetycznymi oraz stylem życia a otyłością, cukrzycą i podobnymi zaburzeniami metabolicznymi.

W eksperymencie wzięło udział blisko 5500 uczestników w wieku 29–62 lat, którzy pracowali poza domem. Wszyscy musieli wypełnić ankiety dotyczące spożywanych posiłków, tak aby specjaliści mogli ocenić, ile pizz, frytek i smażonych potraw badani zjadali codziennie. Sprawdzano także wskaźnik BMI wszystkich uczestników.

Reklama
Reklama

 

Okazało się, że kontakt z żywnością fast food jest większy – i to aż o 48 procent – w pobliżu miejsca pracy niż w najbliższym sąsiedztwie. Zaskakujący był też wynik dotyczący liczby restauracji fast food, które osoby biorące udział w badaniu mijały codziennie w drodze do i z pracy – średnio 32 lokale!

Naukowcy udowodnili, że istnieje związek pomiędzy liczbą gramów „śmieciowego” jedzenia konsumowanego codziennie a tym, ile punktów serwujących taką żywność napotykano na trasie dom – praca – dom. U kogoś, kto mijał codziennie mnóstwo takich lokali, spożycie fast foodów wzrastało o 5,7 g (lub o 15 procent rosło ogólne dzienne spożycie żywności). BMI takiej osoby było o 1,21 punktu wyższe niż u osób, które nie miały tak częstej styczności z lokalami serwującymi fast food.

 

Źródło: Huffington Post


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA