UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde
 • Kiedy można orzec ubezwłasnowolnienie

  Witam
  Od dłuższego czasu żona zaciąga długi i bierze pożyczki. Dwa lata temu zrobiłem rozdzielność majątkową. Pomimo tego nadal zaciąga długi. Byliśmy ...
  M
 • Jak długo gotować wodę, by nie pogorszyć jej smaku...

  Obecnie w wodociągowej wodzie jest stosunkowo mało fluoru, bo wodę czyści się ozonem i w ogóle bardziej przyjaźnie. Ozon dość szybko się rozkłada, wię...
  Pawcio

Opadanie stopy

Opadanie stopyPorażenie lub osłabienie mięśni odpowiadających za zginanie grzbietowe stopy może skutkować porażeniem całej tej części ciała. Noga wydaje się „krótsza”, co pociąga za sobą problemy z podniesieniem palców podczas wykonywania kroku. Dolegliwość ta może być krótkotrwała i przejściowa, jednak czasami jest zwiastunem innych groźnych chorób.

 

Na początku zwykle pojawiają się problemy z utrzymaniem równowagi, widoczna jest też zmiana chodu. Z czasem kłopoty te stają się coraz bardziej zauważalne i uciążliwe. Osoby dotknięte tą dolegliwością mają problemy z podniesieniem do góry palców stóp podczas wykonywania kroku. To z kolei wymusza unoszenie nogi wyżej i silniejsze jej uginanie w stawie kolanowym. Zazwyczaj towarzyszy temu również ból i uczucie drętwienia kończyny.

Reklama
Reklama

 

Przyczyny

Tego typu przypadłość może wystąpić na przykład w związku z osłabieniem siły mięśni położonych na przedniej powierzchni podudzia (między innymi wskutek porażenia nerwu strzałkowego). Niekiedy jednak bywa to objaw niektórych groźnych schorzeń, takich jak:

 • guz nerwu
 • udar
 • uszkodzenie nerwu
 • uraz rdzenia kręgowego

 

Przebieg choroby

Gdy zaobserwujemy u siebie opisane objawy, zawsze należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który zleci badania w celu znalezienia przyczyny tego rodzaju przypadłości (ważny jest tu czas, zwłaszcza w przypadku podejrzenia udaru). Od diagnozy będzie zależało dalsze postępowanie medyczne. Standardowe leczenie polega na zastosowaniu sztywnej plastikowej ortezy stawu skokowego, która obejmuje również podudzie. To pomoże podtrzymać palce, przez co usprawni poruszanie się. Ważna jest też odpowiednia rehabilitacja.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA