UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Otyłość może być nieodwracalna

Otyłość może być nieodwracalnaOtyłość może się okazać stanem nieodwracalnym – ostrzegają badacze z Uniwersytetu Michigan. Jeśli stan ten jest długotrwały, organizm może się „przeprogramować” i utrzymać nadwagę.

 

W takim przypadku ani restrykcyjna dieta, ani ćwiczenia nie pomogą. Jest to zjawisko groźne szczególnie w przypadku otyłych dzieci, które mogą mieć poważne trudności ze zgubieniem zbędnych kilogramów i zostaną otyli przez resztę życia.

Reklama
Reklama

 

Naukowcy doszli do takich wniosków na podstawie obserwacji myszy. Te, które miały wysoką masę ciała, po pewnym czasie nie traciły na wadze albo traciły bardzo mało, nawet jeśli otrzymywały mniejsze posiłki i były zmuszane do większej aktywności. Natomiast te gryzonie, które od małego utrzymywały właściwą wagę, nie miały problemów z otyłością. Jak sprawdzili specjaliści pod kierownictwem dr Malcolma Lowa z Uniwersytetu Michigan, w którymś momencie organizm uruchamia „genetyczny przełącznik”, który uznaje, że utrzymująca się dłużej waga jest tą właściwą.

 

Źródło: Telegraph.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA