UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde
 • Kiedy można orzec ubezwłasnowolnienie

  Witam
  Od dłuższego czasu żona zaciąga długi i bierze pożyczki. Dwa lata temu zrobiłem rozdzielność majątkową. Pomimo tego nadal zaciąga długi. Byliśmy ...
  M
 • Jak długo gotować wodę, by nie pogorszyć jej smaku...

  Obecnie w wodociągowej wodzie jest stosunkowo mało fluoru, bo wodę czyści się ozonem i w ogóle bardziej przyjaźnie. Ozon dość szybko się rozkłada, wię...
  Pawcio

Podróże w czasie?

Podróże w czasie?Chociaż fizycznie jeszcze nie potrafimy odbywać podróży w czasie, możemy odbywać je psychicznie – myśląc o przeszłości lub przyszłości. Naukowcy postanowili sprawdzić, czy istnieje związek pomiędzy psychicznymi podróżami w czasie a układem czuciowo-ruchowym. Okazuje się, że postrzeganie czasu i przestrzeni jest ściśle ze sobą powiązane.

Zespół psychologów z Uniwersytetu Aberdeen (Lynden Miles, Louise Nind i Neil Macrae) przyjrzał się temu zjawisku w warunkach laboratoryjnych. Dwudziestu uczestnikom eksperymentu założono czujniki ruchu i poproszono, by myśleli o przeszłych i przyszłych wydarzeniach. Okazało się, że te psychiczne podróże w czasie mają odzwierciedlenie w fizycznym ruchu ciała. Uczestnicy minimalnie pochylali się do przodu, gdy myśleli o przyszłości, a odchylali do tyłu, gdy roztrząsali wydarzenia z przeszłości.

W wynikach badań opublikowanych w internecie znalazło się stwierdzenie, że zdolność ludzkiego umysłu do postrzegania czasu jako teraźniejszości, przeszłości i przyszłości oraz do przywoływania tych wydarzeń, które były, i myślenie o tych, które nastąpią, jest osadzona w procesach łączących transformacje czasu i przestrzeni (np. przyszłość = do przodu, przeszłość = do tyłu) z mechanizmami postrzegania i działania. Odzwierciedlenie przez ludzkie ciało czasu i przestrzeni stanowi wyraźny znak niewidzialnej operacji zachodzącej w mózgu.


Źródło: http://www.psychologicalscience.org


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA