UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Tłuszczaki

  Usg nie wykaze wszystkiego.
  Aneta
 • Przedwczesny wytrysk – wstydliwy problem

  Takie rzeczy trzeba leczyć. Ostatnio czytałem tekst, że sildenafil ma właściwości regulujące długość męskiego wytrysku, więc warto sobie kupić tabletk...
  Looki
 • Suplementacja dla panów 40+

  Bo wiesz, suplementacja działa długoterminowo. I owszem, zioła, dieta itd. poprawiają stan erekcji, ale jak jesteś zmęczony i chcesz szybko wskoczyć d...
  Wik
 • Tiki – przyczyny, przebieg choroby, leczenie

  Myślę, że nie ma co panikować z tymi tikami i od razu jeździć po tysiącu lekarzy. Jako dziecko również miałam tiki, które czasem bywały dokuczliwe, al...
  Nie dziecko, niby dorosły, ale nie do końca

Nie chcesz się przewracać? Potańcz trochę!

Nie chcesz się przewracać? Potańcz trochę!W podeszłym wieku człowiek zmaga się z wieloma dolegliwościami i schorzeniami. Naukowcy ciągle wpadają na nowe pomysły, jak ograniczyć nieprzyjemne strony starzenia się. Ostatnio odkryli, że aby zmniejszyć liczbę upadków związanych z utratą równowagi w starszym wieku, należy wykonywać ćwiczenia. Świetnym sposobem na utrzymanie pionu może być... taniec.

 

– Trzeba ćwiczyć regularnie, co najmniej trzy razy w tygodniu, inaczej efekty ustąpią – twierdzi profesor Tracey Howe z Glasgow Caledonian University. Wraz z kolegami przyjrzała się ona temu, jaki wpływ na stan zdrowia i utrzymanie równowagi mają ćwiczenia tai chi, joga, spacery, jazda na rowerze i właśnie taniec.

– Co ciekawe, okazało się, że spacery i jazda na rowerze nie pomagają w utrzymaniu równowagi, chociaż przynoszą wiele innych zbawiennych dla organizmu korzyści. Ale najlepiej jest łączyć ze sobą różne rodzaje ćwiczeń, na przykład nieść coś w rękach podczas spaceru albo tańczyć, bo to angażuje wiele partii ciała. Warto by było, gdyby starsze osoby włączały w domu swoją ulubioną muzykę i trochę poskakały.

Reklama
Reklama

 

Szkoccy naukowcy przeanalizowali w sumie 94 różne badania, w których udział wzięło blisko 10 tysięcy osób.

– Znalezione informacje pomogły lepiej zrozumieć różne podejścia do aktywności fizycznej, jakie mieli autorzy dotychczasowych badań – mówi profesor Howe. Dodaje jednak, że wciąż należy przeprowadzić wiele nowych doświadczeń i analiz, aby ustalić dokładnie, które ćwiczenia będą najbardziej skuteczne i najlepiej poprawią utrzymanie równowagi.

 

Źródło: Telegraph.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA