UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Ospa wietrzna. Objawy i powikłania

  A jeśli moja 4 latka nie chce być smarowana? Płaczę jakbym ja zazynala albo gorzej
  Aneta
 • Owoc kiwi – król witamin

  super ze tak zdrowe wole niz jablka
  bronislawa
 • Hirudoterapia – leczenie pijawkami

  Mam zespół rowka nerwu łokciowego. Pół roku miałam obrzęk małego palca i dłoni, nie miałam czucia w tym miejscu, wiele czynności sprawiało mi ból(myci...
  Magicrazna
 • Ozonoterapia

  Kolezanka poradzila mi ozon do krwi z powodu moich problemow ze skora, nie dosc ze alergia, to jeszcze uzywanie masci ze sterydami spowodowalo jakies ...
  Sanna33

Rola anestezjologa niedoceniona podczas porodu

Rola anestezjologa niedoceniona podczas poroduWedług badań przeprowadzonych przez St. Michael’s Hospital oraz The Wilson Centre for Research in Education and the Department of Anesthesia uniwersytetu w Toronto, wielu ginekologów położników oraz położnych nie docenia roli anestezjologa jako wykwalifikowanego lekarza przy odbieraniu szczególnie trudnych porodów. A to może mieć wpływ na jakość opieki lekarskiej udzielanej zarówno matce, jak i noworodkowi.

 

– Anestezjolodzy pełnią kluczową funkcję w tylu obszarach opieki szpitalnej, a jednak ich wiedza i praca – zwłaszcza przy odbieraniu porodów – nie są dostatecznie doceniane – mówi kierownik badań dr Saroo Sharma z The Wilson Centre, która jest rezydentem w Katedrze Anestezjologii Uniwersytetu w Toronto. – Nasze badanie jest pierwszym, które pozwoli ustalić, jak sami anestezjolodzy oraz zajmujący się położnictwem ich koledzy po fachu oceniają ich rolę, a także oceni potencjalny wpływ, jaki opinie te będą miały na atmosferę w miejscu pracy oraz współpracę w zespole podczas przyjmowania porodu.

W czasie badania zapytano pracowników dwóch szpitali w Toronto – położne, pielęgniarki, lekarzy położników oraz anestezjologów (o różnym doświadczeniu zawodowym) – między innymi o rolę anestezjologa przy odbieraniu porodu oraz przy samym znieczuleniu.

Reklama
Reklama

 

Na podstawie dostarczonych odpowiedzi badacze doszli do kilku wniosków.

Zespół medyczny zajmujący się odebraniem porodu nie rozumie zawiłości przeprowadzanego wtedy w niektórych przypadkach znieczulenia. Położne i lekarze doceniają wprawdzie pomoc anestezjologa w łagodzenia bólu porodowego czy podczas cięć cesarskich, nie pojmują jednak zagrożeń, jakie niesie ze sobą znieczulenie. Sami anestezjolodzy uznali, że podawane przez nich na przykład znieczulenie zewnątrzoponowe przez resztę lekarzy i położne jest traktowane jak zwykła, techniczna czynność, a nie skomplikowana forma opieki medycznej.

Położnicze zespoły medyczne nie miały żadnych szkoleń na temat roli anestezjologa oraz samego znieczulenia. Ponieważ spędzają oni nieporównywalnie mniej czasu z rodzącą pacjentką, ich rady i doświadczenie są często ignorowane przez resztę lekarzy i pielęgniarki.

– To badanie pokazuje, że jako lekarze mamy przed sobą ogromnie dużo pracy, która może pomóc stworzyć kulturę prawdziwej współpracy zespołowej, zorganizować niezbędne szkolenia i wsparcie, dzięki którym zapewnimy pacjentom najlepszą możliwą opiekę – mówi doktor Saroo Sharma.

 

Źródło: Eurekalert. org


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA