UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Warunki przyjęcia do szpitala psychiatrycznego

  Mój syn ma spectrum autyzmu ,ostatnio przezył silną traume w związku ze śmiercią jego dziadka . Po tym wydarzeniu nie jesteśmy wstanie dac sobie z nim...
  siwi
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  Mimo całej chorej sytuacji pamiętajcie ze pocis tu jesteśmy i żyjemy spiepszyc wszystko mozna ale po co to najłatwiej złość na innych na chwile moze u...
  Nieszczesliwy
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  To choroba śmiertelna drugi etap juz sie pojawia w szpitalu niestety Syn nie przeżył ...
  Nic nie idzie zrobic tylko czekac na poprawienie wyników mysle...
  Nieszczęśliwy
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  Moim zdaniem właśnie temat homeopatii jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach kiedy wszystko nafaszerowane jest chemią, a zwłaszcza te kolorowe table...
  katerina

Test na ojcostwo już w trzecim miesiącu ciąży

Test na ojcostwo już w trzecim miesiącu ciążyTest na ojcostwo można z powodzeniem wykonać już w trzecim miesiącu ciąży! W 11. tygodniu ciąży we krwi matki krąży już na tyle dużo wolnego DNA płodu, że można go wyizolować i porównać z materiałem genetycznym matki oraz domniemanego ojca. Jak to możliwe?

 

Niewiele osób wie, że w trakcie ciąży DNA dziecka przedostaje się do krwiobiegu matki. Wykorzystując zaawansowaną metodę bioinformatyczną, można je wyizolować, a następnie przeprowadzić analizę porównawczą. Dzięki temu już w trzecim miesiącu ciąży udaje się wykluczyć ojcostwo danego mężczyzny ze 100-procentową pewnością lub je potwierdzić z prawdopodobieństwem powyżej 99,9 proc.

 

Na czym polega ustalenie ojcostwa w ciąży?

Do ustalenia ojcostwa w ciąży potrzebna jest krew z żyły odłokciowej pobrana od domniemanego ojca oraz matki. Sam test wygląda więc podobnie jak rutynowe badanie kontrolne, tj. morfologia. Pobranie materiału odbywa się od poniedziałku do środy. Krew musi bowiem w ciągu 48 godzin dotrzeć do USA, gdzie przeprowadzana jest analiza. W chwili obecnej badanie realizowane jest tylko w zagranicznym laboratorium – metoda jest opatentowana. W Polsce jednak można przeprowadzić badanie u krajowego przedstawiciela. To z nim podpisywana jest umowa i on odpowiada za rzetelne wykonanie badania.

Reklama
Reklama

 

Najczulsza metoda na świecie!

Metoda, która pozwala na ustalenie ojcostwa w ciąży, uznawana jest za najdokładniejszą na świecie. W dużym skrócie polega ona na pobraniu krwi, z której następnie oddzielane jest osocze. To w nim znajduje się bowiem wolne DNA, z którego można wyizolować materiał genetyczny płodu. Warto wiedzieć, że w 12. tygodniu ciąży jego ilość sięga już zwykle 12 proc. ogółu wolnego DNA. Niestety, ze względu na to, że wolne DNA jest niekompletne i często po prostu „porwane”, jego analiza jest znacznie trudniejsza niż analiza standardowego materiału wykorzystywanego do testów na ojcostwo (po narodzinach dziecka). Wykorzystanie zaawansowanej analizy bioinformatycznej oraz duża wiedza specjalistów pozwala jednak na uzyskanie wiarygodnego i pewnego rezultatu.

W trakcie badania analizowanych jest 317 000 markerów genetycznych i poprzez porównanie ich z markerami genetycznymi domniemanego ojca można potwierdzić ojcostwo z prawdopodobieństwem powyżej 99,9 proc. pewności lub je wykluczyć ze 100-procentową pewnością. Próbki analizowane są przez wysokiej rozdzielczości mikromacierz identyfikującą 317 000 markerów genetycznych.

 

Przede wszystkim bezpieczeństwo!

Tak naprawdę największą zaletą tego badania jest po prostu jego bezpieczeństwo. Dotychczas ustalenie ojcostwa w ciąży możliwe było tylko przy okazji badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja czy biopsja kosmówki. W tej chwili dzięki opisanej metodzie każdy może przeprowadzić test ojcostwa jeszcze przed narodzinami dziecka bez żadnego ryzyka dla płodu.

 

Więcej informacji na temat tej innowacyjnej metody można przeczytać w bezpłatnym poradniku przygotowanym przez specjalistów firmy testDNA.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA