UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Serwatka: znakomita dla zdrowia

  To jest nie prawda ze noe moze pan tolerpwac serwatki . Moze to pic kazdy bez wzglendo na dolegliwosci czy chorobe
  Wanda
 • Błonnik i przyjazne bakterie

  Brałam błonnik razem z probiotykiem acidolac, żeby poprawić perystaltykę jelit i pozbyć się przykrych i strasznie uciążliwych zaparć. Powiem szczerze,...
  chmura
 • Przedwczesny wytrysk – wstydliwy problem

  Jakbym czytał o sobie ;) Na początku lekarz dał mi viagrę, ale i tak kazał brać po pół tabletki, więc przerzuciłem się na te tabletki, co Ty, żeby nie...
  bartolo
 • Dyspepsja, czyli niestrawność

  " Oprócz zmian w sposobie odżywiania pacjent powinien przyjmować leki hamujące wydzielanie kwasu solnego"
  ???
  Przy niestrawności, kiedy ewidentnie brak ...
  Sal

Trening Jacobsona

Trening JacobsonaTrening Jacobsona to nazwa techniki relaksacyjnej, której pomysłodawcą jest Edmund Jacobson. Polega na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu poszczególnych partii mięśni. Jest polecany między innymi w przypadku zaburzeń snu, depresji i stanów lękowych.

 

Technika jest oparta na założeniu, że stany napięcia manifestują się przez kompulsywne myślenie o życiu, to znaczy traktowanie przez nas większości spraw jako zmuszających do działania. Przy takiej postawie większość naszych mięśni jest nieustannie napiętych, a to źle wpływa na ogólną kondycję psychiczną i fizyczną człowieka.

 

Na czym polega

Metoda Jacobsona polega na nauce rozluźniania wszystkich partii ciała poprzez naprzemienne napinanie i rozluźnianie poszczególnych mięśni – rąk i nóg, głowy i twarzy, języka, mięśni barkowych, następnie mięśni pleców i brzucha, a na końcu mięśni palców u rąk i nóg.

Trening Jacobsona jest podzielony na sześć części – rozpoczyna się od rozluźniania mięśni rąk i nóg, a kończy na nauce rozluźniania palców rąk i nóg. Chodzi o to, by stopniowo dojść do takiej wprawy, by na przykład do czytania używać tylko mięśni powiek i czoła. W tym czasie pozostałe grupy mięśni powinny być zrelaksowane. Zdaniem twórców metody, spowoduje to mniejsze zużywanie energii na czynności niepotrzebne, dzięki czemu zmęczymy się znacznie później, a wykonywaną czynność zrobimy lepiej.

Reklama
Reklama

 

Etapy

Trening powinno się odbywać najpierw w pozycji leżącej (relaksacja ogólna), potem w pozycji siedzącej, a następnie podczas wykonywania różnych czynności (relaksacja zróżnicowana).

 

Zastosowanie

Trening Jacobsona to dobra metoda terapeutyczna (sprawdza się w przypadku zaburzeń nerwicowych, bezsenności i depresji czy stanów lękowych) oraz metoda wspierająca ogólny wewnętrzny rozwój (między innymi zwiększająca kreatywność i poziom wiary w siebie). Jest to też dobry sposób na przygotowanie się do medytacji.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA