UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Nowotwory kości

  [LINK=www.konopiafarmacja.pl][/LINK]Wielu ludzi szuka sposobu na pokonanie choroby jaką jest rak, a skoro czytasz ten tekst jesteś z pewnością jedną z...
  Konopna farmacja Poznań
 • Złamanie łokcia

  chciałam dodać iz miałam operacje i mam do wstawione śruby i blaszke.
  kasia
 • Złamanie łokcia

  witam,
  Dwa miesiące temu miałam złamanie łokcia i kości promieniowej. Po trzech tygodniach zagipsowania rozpoczęłam rehabilitacje. Hydroterapie, Ergote...
  Kasia
 • Dyskopatia szyjna. Proteza dysku szyjnego

  Około 40 roku życia stwierdziłem, że cos dzieje sie z moimi kręgami szyjnymi. Kiedy ruszałem głową słyszałem, jak trą o siebie. z początku nie było t...
  Artur

Truskawki obniżają poziom cholesterolu

Truskawki obniżają poziom cholesteroluTruskawki mogą pomóc obniżyć poziom złego cholesterolu – takiego odkrycia dokonali naukowcy z Włoch (Uniwersytet Politechniczny w Marche) i z Hiszpanii, a informuje o nim pismo „Journal of Nutritional Biochemistry”.

 

Już kilka wcześniejszych badań udowodniło antyoksydacyjne działanie tych owoców. Teraz wiadomo, że mają również wpływ na cholesterol.

Grupę ochotników poproszono, aby codziennie przez miesiąc zjadali pól kilograma truskawek. Potem zrobiono im badania krwi. Okazało się, że na skutek tej niezwykłej diety u stosujących ją osób znacznie spadł poziom trójglicerydów oraz cholesterolu – o 8,78 proc. zmalał jego ogólny poziom, a tak zwanego „złego” cholesterolu LDL – aż o 13,72 proc. Stężenie „dobrego” cholesterolu HDL nie uległo zmianie. Poprawiły się również inne parametry: ogólny profil lipidowy i zawartość antyoksydantów (na przykład witaminy C) oraz czynników antyhemolitycznych, które są odpowiedzialne za krzepnięcie krwi. Jest jednak jeden minus – wszystkie wyniki wróciły do stanu sprzed badania 15 dni po jego zakończeniu.

Reklama
Reklama

 

Naukowcy potwierdzili też to, co wykazywały wcześniejsze badania – że truskawki chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym i zmniejszają zły wpływ alkoholu na śluzówkę żołądka, a ponadto wzmacniają erytrocyty.

 

Źródło: www.sciencedaily.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA