UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Przeziębienie – przyczyny, leczenie, powikłania

  U nas podobnie, dzieci z przedszkola przynosiły rózne choróbska a potem tylko sztafeta i każdy chorował. Znalazłam na forum opinie o leku L52, lekarka...
  kornelya
 • Przeziębienie – lecznicze znaczenie gorączki

  myślę, że dość odważnie i też obawiałabym się o moje dziecko tak eksperymentując. u nas zawsze dajemy dzieciom do picia kropelki L52, znany homeopatyc...
  monika
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  taki właśnie homeopatyczny lek w kropelkach L52 kupuję już od lat. warto proszę Państwa bo zapobiegamy tym powikłaniom poprzeziębieniowym. wystarczy p...
  zocha
 • Dna moczanowa

  Moja teściowa cierpi na to schorzenie od lat, ale niedawno usłyszała o tkim leku urathone czy urarthone (nie wiem jak sie pisze), który odkwasza organ...
  goska

Sposoby na młodość – usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczekElektrostymulacja, jontoforeza czy laseroterapia – to metody walki ze zmarszczkami. Dzięki nowoczesnym urządzeniom zabiegi tego typu można już wykonać w domu. Wychodzi i łatwiej, i taniej.

 

Zmarszczki tworzą się z upływem czasu. Są symbolem nieuchronnego starzenia się i dotyczą w większym lub mniejszym stopniu każdego z nas.

Istnieją różne rodzaje zmarszczek: mimiczne, spowodowane promieniami UV i wiekiem. Te pierwsze mogą wystąpić już u młodych osób (między 25. a 30. rokiem życia) i są efektem ekspresji mięśni twarzy, czyli ich naprzemiennego kurczenia się i rozluźniania (np. podczas śmiechu czy mrużenia oczu). Tego typu zmarszczki (kurze łapki czy bruzdy na czole) pojawiają się głównie w górnej części twarzy i z wiekiem się pogłębiają.

Zmarszczki spowodowane wiekiem są przede wszystkim efektem starzenia się komórek, utraty elastyczności skóry i działania siły ciężkości. Są to między innymi bruzdy nosowo-wargowe (zmarszczki biegnące od skrzydełka nosa do kącika ust, będące wynikiem opadnięcia policzków), tak zwane zmarszczki palacza (zmarszczki wokół ust, występujące nie tylko u palących papierosy) czy bruzdy marionetki (fałd lub zmarszczka biegnąca od kącika ust pionowo w dół).

 

U siebie w domu

Na rynku pojawiło się sporo nowych metod i technologii kosmetycznych pozwalających zapobiegać powstawaniu zmarszczek oraz wygładzić te istniejące, a nawet całkowicie lub częściowo je wyeliminować. I to nie tylko w gabinetach kosmetycznych. Dostępne są już bowiem urządzenia, za pomocą których można poprawić stan skóry i rozpocząć skuteczną walkę z upływającym czasem we własnym zaciszu domowym.

 

Nowe technologie

Do najnowszych metod walki ze zmarszczkami należą:

 • elektrostymulacja mięśni – jest bezpieczną i powszechnie stosowaną technologią EMS. Impulsy elektryczne delikatnie napinają te części twarzy, które utraciły swoją elastyczność, i w ten sposób odmładzają skórę. Pobudzają wytwarzanie kolagenu i elastyny, wypełniając zmarszczki od wewnątrz. Metoda ta jest skuteczna szczególnie w przypadku opadających policzków i powiek, podwójnego podbródka oraz tak zwanych worków pod oczami. Pomaga zredukować tkankę tłuszczową, zmarszczki i obrzęki. Koryguje owal twarzy oraz zwiększa jędrność i elastyczność skóry.
 • jontoforeza – to połączenie aktywnych składników (kolagenu i retinolu, czyli witaminy A w plastrach) z działaniem elektrostymulacji. Dzięki niewielkim impulsom wspomniane składniki przenikają głęboko w warstwy skóry oraz redukują pojawiające się drobne linie mimiczne i zmarszczki. Przyczyniają się też do uelastycznienia skóry.
 • terapia laserem – metoda nieinwazyjna i całkowicie bezpieczna. Dzięki energii światła laserowego (o odpowiedniej mocy i długości fali) można w widoczny sposób poprawić stan skóry. Niski poziom wysyłanego przez laser światła jest bowiem aplikowany bezpośrednio do komórek odpowiedzialnych za procesy odnowy skóry. To pomaga zwalczać pierwsze objawy starzenia się.

 

Gdzie kupić?

Urządzenia do omówionych zabiegów dostępne są przede wszystkim w internecie. Zazwyczaj dołączona jest do nich dokładna instrukcja obsługi oraz film DVD zawierający prezentację zasad ich użytkowania.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA