Po zimie skóra jest zwykle przesuszona i zszarzała. Dlatego należy jej się w tym czasie szczególna uwaga. W tym okresie przede wszystkim ważne jest stosowanie zabiegów oczyszczających i złuszczających skórę twarzy oraz zabiegów odmładzająco-regeneracyjnych.

 

Skórę w zimie, oprócz chłodu, wysusza powietrze w pomieszczeniach ogrzewanych kaloryferami czy klimatyzowanych. Jeżeli skóra piecze, czerwieni się to świadczy to o tym, że jest w niej zbyt mało wody i substancji tłuszczowych – lipidów. W tej sytuacji najlepszą pomocą są kremy bogate w substancje nawilżające – ceramidy, witaminę E, oleje mineralne i roślinne, kwas hialuronowy czy glicerynę. Od dawna znane są nawilżające możliwości aloesu czy lipy. Najlepiej wchłaniają się w skórę kremy o lekkiej, emulsyjnej konsystencji. Warto stosować także preparaty w postaci kremożeli, które nie obciążają skóry, co jest ważne szczególnie dla skóry wysuszonej i wrażliwej.

Poza substancjami nawilżającymi ważne są także substancje, które wzmacniają zdolność obronną skóry przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi i te wpływy mogą neutralizować. Są to D-pantenol, wyciąg z rumianku i z aloesu. Wyciągi z kasztanowca, melisy, miłorzębu japońskiego, bratka polnego czy krwawnika powodują niwelowanie zaczerwienień.

Reklama

 

Zmęczenie naszej skóry jest wynikiem braku witaminy C, soli mineralnych i lipidów. Stąd na wiosnę wskazane jest stosowanie kremów zawierających środki rewitalizujące skórę. Poza wymienionymi wyżej, warto zwrócić uwagę na to, aby kremy te zawierały np. kolagen, witaminę E czy takie środki naturalne jak miód, ekstrakt z moreli, kiełki pszeniczne czy olejek z pestek winogron i wiesiołka.

Odnawiające skórę preparaty nie działają natychmiastowo. Należy je stosować podczas 2-, 3–tygodniowej kuracji. Kremy regenerujące najlepiej działają nocą, gdy skóra jest dobrze oczyszczona i odprężona. Wtedy lepiej wchłania wszelkie substancje. Najlepszymi zaś momentami do przeprowadzania takich kuracji są przełomy pór roku. Warto także pamiętać o tym, że kosmetyki bioaktywne działają dość intensywnie i nie należy przekraczać zalecanych dawek oraz pamiętać o prawidłowym ich nakładaniu tzn. zawsze od środka ku krawędziom twarzy.

Jeżeli nie jesteśmy pewni jaki krem i z jakimi substancjami byłby najbardziej odpowiedni dla naszej skóry, najlepiej poradzić się w gabinecie kosmetycznym czy u dermatologa. Specjalista pomoże nam w doborze środków odpowiednich do rodzaju naszej cery i jej wymagań. Nawet jedno spotkanie w gabinecie kosmetycznym będzie miało dla naszej skóry duże znaczenie – choćby fachowo wykonany peeling, który jest podstawą wiosennych kuracji i skuteczności zastosowania odpowiednich kremów. W gabinecie kosmetycznym poza oczyszczeniem twarzy, można wykonać różne zabiegi liftingowe, które przywracają skórze świeży wygląd poprzez odpowiednie jej nawilżenie i odżywienie. Należą do nich jonolift i termolift. Można też wykonać zabiegi przeciwzmarszczkowe kwasami morskimi przy wykorzystaniu alg. Skuteczne dla skóry są także zabiegi z wykorzystaniem kolagenu, który spłyca zmarszczki nawet o 40%. Dla cer zmęczonych i zestresowanych godne polecenia są zabiegi z biotyną, dzięki którym dosyć szybko i skutecznie można spłycić zmarszczki, zlikwidować worki pod oczyma i tzw. kurze łapki.

Najlepiej i najskuteczniej działają zabiegi wykonywane w seriach. Do 35 roku życia wystarczy często 4–6 zabiegów przeprowadzanych w jednej serii.

Warto także unikać do codziennej pielęgnacji wody z kranu. Naprawdę dużo lepiej, gdy zastąpimy ją mleczkiem, tonikiem, wodą mineralną niegazowaną czy przegotowaną, zaś mydło – żelem do mycia twarzy.

Sukces w pielęgnacji skóry osiągniemy szybciej, jeżeli zadbamy o odpowiednią dietę, czyli bogatą w warzywa i owoce.

{jvrelatives}