UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde
 • Kiedy można orzec ubezwłasnowolnienie

  Witam
  Od dłuższego czasu żona zaciąga długi i bierze pożyczki. Dwa lata temu zrobiłem rozdzielność majątkową. Pomimo tego nadal zaciąga długi. Byliśmy ...
  M
 • Jak długo gotować wodę, by nie pogorszyć jej smaku...

  Obecnie w wodociągowej wodzie jest stosunkowo mało fluoru, bo wodę czyści się ozonem i w ogóle bardziej przyjaźnie. Ozon dość szybko się rozkłada, wię...
  Pawcio

Zapalenie stawów a depresja

Zapalenie stawów a depresjaZaburzenia lękowe i depresja są częstymi przypadłościami wśród dorosłych osób cierpiących na artretyzm. Tak wynika z badań, których wyniki opublikowano w lipcowym wydaniu pisma „Arthritis Care & Research”.

 

 

Aby ocenić powszechność powstawania tych zaburzeń wśród dorosłych ze zdiagnozowanym zapaleniem stawów, dr Louise B. Murphy z U. S. Centers for Disease Control and Prevention w Atlancie oraz jego grupa naukowców wykorzystali część danych z sondażu (Arthritis Conditions Health Effects Survey). Wybrano dane 1793 osób w wieku 45 lat i więcej.

 

Okazało się, że stany lękowe stwierdzono u 31 proc. respondentów, a depresję u 18 proc. Mniej więcej jedna trzecia osób zgłaszała jeden z tych dwóch stanów psychicznych. Aż 84 proc. pacjentów z depresją zgłaszało także stany lękowe.

Reklama
Reklama

 

Autorzy badania podsumowali:

– Odkryliśmy, że lęki i depresja często występują u osób z zapaleniem stawów. Wśród badanych była przewaga pacjentów ze stanami lękowymi.

 

Źródło: medicalxpress.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA