Naukowcy z Keio University z pomocą badaczy z Human Metabolome Technologies (HMT) opracowali test, który pozwala zmierzyć stężenie kwasu fosforowego we krwi, a tym samym wykryć u pacjenta depresję. Jak to możliwe?

 

Zespół z HMT wykazał związek między stężeniem kwasu fosforowego we krwi a depresją i odkrył, że u pacjentów cierpiących na tę chorobę poziom fosforanu etanoloaminy jest obniżony. Diagnoza wystawiona na podstawie badania krwi jest właściwa w 82 procentach przypadków.

Naukowcy mają nadzieję, że nowy test wejdzie do powszechnego użytku w ciągu 2 lat.

Jest to jeden z wielu rozwijanych obecnie testów krwi, które można będzie stosować w celu wykrycia depresji. Większość z nich opiera się jednak na DNA białych krwinek, a ich wykonanie jest bardzo czasochłonne. Zespół z HMT pracuje obecnie nad odczynnikiem, który pozwoli na określenie poziomu fosforanu etanoloaminy we krwi w ciągu kilku minut.

 

Źródło: medicalxpress.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz