Body wrapping to zabieg oferowany w gabinetach odnowy biologicznej oraz w gabinetach SPA. W łatwy sposób można go również samodzielnie wykonać w domu. Jest skuteczny i niedrogi. Jakie dokładnie przynosi korzyści i czy wszyscy mogą się mu poddawać?

 

Body wrapping (lub inaczej body wrap) to zabieg wyszczuplający i antycellulitowy. Przeprowadza się go w dwóch etapach. Pierwszy polega na zaaplikowaniu na skórę preparatu wyszczuplającego, antycellulitowego lub ujędrniającego, a drugi – na owinięciu nasmarowanego ciała folią spożywczą. Ma to na celu rozgrzanie, pobudzenie krążenia krwi i przyspieszenie wnikania preparatu w skórę. Zabieg ten wygładza, wyszczupla i redukuje tak zwaną skórkę pomarańczową. Dla uzyskania lepszych efektów dobrze jest połączyć go z odpowiednią dietą oraz wysiłkiem fizycznym.

Reklama

 

Efekty zabiegu

Body wrapping daje szybkie i skuteczne efekty, które można zaobserwować już po dwóch miesiącach regularnego wykonywania zabiegów z częstotliwością minimum dwa razy w tygodniu. Te efekty to:

  • wyszczuplenie ciała
  • likwidacja cellulitu
  • usunięcie nadmiaru wody z organizmu
  • ujędrnienie
  • wygładzenie
  • poprawa napięcia skóry

 

Przeciwwskazania

Zabiegu body wrapping nie powinny wykonywać osoby cierpiące na żylaki, chorujące na serce, miażdżycę i zatory naczyniowe oraz mające zbyt wysokie ciśnienie tętnicze, a także przechodzące infekcje lub będące po zabiegach operacyjnych. Dotyczy to również kobiet w ciąży.

 

Domowym sposobem

Aby wykonać zabieg body wrapping w domu, należy kupić krem, żel lub olejek ujędrniający, antycellulitowy bądź wyszczuplający oraz folię spożywczą. Najpierw robimy peeling całego ciała. Następnie nakładamy preparat i owijamy ciało folią na około 45–60 minut. Dla uzyskania lepszego efektu można się przykryć kocem. Po zabiegu folię usuwamy, a preparat spłukujemy ciepłą wodą.

 

Zalecane kosmetyki

Do wykonania zabiegu domowym sposobem mogą posłużyć gotowe preparaty wyszczuplające, antycellulitowe lub ujędrniające. Godne polecenia są te, które zawierają w swoim składzie kawę, cynamon, czekoladę lub błoto mineralne. Kofeina zawarta w kawie pobudza procesy spalania tkanki tłuszczowej, a także wspomaga walkę ze skórką pomarańczową. Cynamon rozgrzewa, usuwa nadmiar wody oraz przyśpiesza spalanie tłuszczu. Czekolada ujędrnia, wyszczupla oraz pobudza krążenie i metabolizm. Błoto mineralne wygładza i działa antycellulitowo. Sprawia, iż skóra staje się jędrna, gładka i elastyczna.