Statystyki mówią, że ok. 30 proc. ludzi, zwłaszcza w wieku starszym, cierpi okresowo na różnego rodzaju bóle kręgosłupa. Nie wszystkie typy bólu kręgosłupa to zespoły korzeniowe, czyli zespoły rwy, ale to właśnie one stanowią zdecydowaną większość przypadków.

 

Przyczyny wywołujące procesy patologiczne w stawach kręgosłupa są złożone. Wiadomo, że dużą rolę odgrywa postępujące wraz z wiekiem zużycie materiału, z którego zbudowane są kości, stawy i więzadła kręgosłupa, a także wady postawy i osłabienie mięśni kręgosłupa. Osteoporoza i schorzenia reumatyczne to kolejne przyczyny zmian, które mogą bezpośrednio powodować bóle korzeniowe.

 

Rwa kulszowa

To choroba, która objawia się bólem promieniującym z okolicy lędźwiowo-krzyżowej do pośladka i do kończyny dolnej. Początki choroby zaczynają się zwykle od nawracających bólów okolicy lędźwiowo-krzyżowej występujących w różnych porach dnia.

Z początku bóle są tępe i występują po wysiłkach obciążających kręgosłup – na przykład po pracy w pozycji pochylonej. Czasami o początku choroby świadczą bóle nocne lub poranne, a także występujące po dłuższym ustawieniu kręgosłupa w jednej pozycji. Po pewnym czasie dołączają się bóle ostre, trwające kilka dni, połączone z usztywnieniem kręgosłupa i przykurczaniem mięśni. Ten okres choroby może rozciągać się na wiele miesięcy, a nawet lat i przebiegać z dłuższymi remisjami, czyli okresami bez występowania objawów.

Ponieważ nie da się zupełnie wyeliminować czynników zagrażających kręgosłupowi, a upływ czasu nieuchronnie powoduje starzenie się i osłabienie tkanek, większość z nas narażona ból, będący konsekwencją ostrego ataku rwy kulszowej, czyli

postrzału.

Zawsze „łapie” nagle (stąd potoczna nazwa – postrzał), często po dźwignięciu ciężaru, na skutek wysiłku związanego z nagłym ruchem kręgosłupa. Silny ból, promieniując od okolicy lędźwiowej przez pośladek do kończyny dolnej, utrudnia, a często wręcz uniemożliwia choremu poruszanie się. Ból niekiedy bywa tak ostry, że zmusza do przyjęcia charakterystycznej pozycji ciała, wygiętej w taki sposób, aby zmniejszyć ucisk na bolesny korzeń. Ze względu na to, że w rejonie uciśniętych korzeni dochodzi do silnego, odruchowego przykurczu mięśni, w okolicy tej zaczyna się pojawiać coraz większe niedokrwienie, niedotlenienie i zakwaszenie tkanek, co z kolei nasila dolegliwości bólowe.

Reklama
Reklama

Pas lędźwiowy magnetyczny z kryształami turmalinu

Pas lędźwiowy magnetyczny z kryształami turmalinu

Zawiera 4 magnesy ferrytowe oraz kryształy turmalinu.

 

Leczenie

Leczenie rwy kulszowej jest trudne i często długotrwałe, choroba jest uporczywa, wykazuje często nawroty, ale przy odpowiednim postępowaniu ostateczny rezultat może być pomyślny.

W lżejszych przypadkach lekarz może zalecić niesterydowe leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Doraźne dobre efekty przynosi wcieranie w bolesną okolicę maści o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i rozgrzewającym. Akupunktura lub jej mniej inwazyjna odmiana – akupresura – polegająca na stymulowaniu uciskiem mechanicznym, prądem elektrycznym lub nakłuwaniu specjalnymi, cienkimi igłami tzw. punktów aktywnych na skórze powoduje zmniejszenie bólu i miejscowe usprawnienie krążenia na zasadzie tzw. skórno-trzewnego łuku odruchowego. W przypadku cięższym, kiedy doszło do wypadnięcia dysku międzykręgowego i ucisku na korzenie nerwowe powinno się spędzić co najmniej kilka, a nawet kilkanaście dni w łóżku, przyjmując środki przeciwbólowe i rozluźniające mięśnie. Przy bardziej intensywnych bólach konieczne jest wstrzykiwanie preparatów o silniejszym działaniu. Blokada nerwów międzyżebrowych lub iniekcje nadtwardówkowe mogą w istotny sposób zmniejszyć odczuwanie bólu. Bardzo korzystnie wpływa fizykoterapia: diatermia, prądy diadynamiczne, utradźwięki, masaże.

Cięższe, zaniedbane przypadki zespołów korzeniowych o dłuższym przebiegu prowadzić mogą nawet do zaburzeń funkcjonowania narządów wewnętrznych, a także czucia, niedowładów i zaników mięśni unerwianych przez porażone korzenie.

 

Kiedy przyczyną zespołu korzeniowego jest wypadnięcie dysku jednym ze sposobów leczenia jest nastrzyknięcie go enzymem – chymopapainą w celu zmiękczenia tkanek i co za tym idzie zmniejszenia ucisku. Zabieg taki nosi nazwę dyskolizy i może niekiedy uchronić pacjenta przed poważniejsza operacją.

W przypadkach niepoddających się leczeniu zachowawczemu wskazane jest leczenie operacyjne, które przeprowadza się na oddziale neurochirurgicznym.

Zabieg operacyjny polega na wycięciu części blaszki kostnej, otaczającej kanał kręgowy, w którym biorą początek korzonki nerwowe. Jest to tak zwana laminektomia. Dobrze wykonany zabieg powoduje uwolnienie korzeni z ucisku, co powoduje ustąpienie bólu i poprawę funkcjonowania nerwów.

 

Chociaż zespoły korzonkowe najczęściej dotyczą części lędźwiowo-krzyżowej, mogą one dotyczyć również innych odcinków kręgosłupa i wtedy zespoły bólowe mają inną lokalizację, jak np. przy rwie ramiennej czy udowej.

 

Rwa ramienna

to zespół charakteryzujący się bólami promieniującymi od karku do ramienia i dalej w kierunku łokcia, niekiedy również do łopatki i przedniej powierzchni klatki piersiowej.

Przyczynę rwy ramiennej stanowią zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego kręgosłupa i ucisk korzeni rdzeniowych tej okolicy. Bóle zaczynają się przeważnie nagle, często rano, po obudzeniu się ze snu.

 

Rwa udowa

W tym zespole bóle i zaburzenia czucia dotyczą obszaru unerwianego przez nerw udowy. Ból promieniuje wzdłuż przedniej powierzchni uda. Niekiedy występuje bolesność ujścia nerwu udowego w pachwinie, a z czasem może się dołączyć niedowład i zanik mięśnia czworogłowego uda. Przyczyny są podobne jak w innych zespołach – rwy zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i wypadnięcie jądra miażdżystego. Postępowanie lecznicze także jest podobne jak w rwie kulszowej.

„Korzonki nerwowe” to wiązki włókien nerwowych wychodzących z rdzenia kręgowego przez otwory międzykręgowe kręgosłupa do unerwianych przez nie mięśni i narządów wewnętrznych.

Reklama
Reklama

Pas lędźwiowy magnetyczny z kryształami turmalinu

Pas lędźwiowy magnetyczny z kryształami turmalinu

Zawiera 4 magnesy ferrytowe oraz kryształy turmalinu.

 

Rwa kulszowa – nazywana też ischias, lumbago lub postrzał – najczęściej spowodowana jest przyczyną mechaniczną, m.in. różnego pochodzenia zwyrodnieniami stawów kręgosłupa prowadzącymi do zwężenia otworów międzykręgowych lub uwypukleniem lub wypadnięciem jądra krążka międzykręgowego, określanego jako  wypadnięcie dysku.

W rezultacie dochodzi do ucisku oraz niedokrwieniu korzeni nerwowych, co stanowi bezpośredni powód wystąpienia bólów korzeniowych.

 

Czasami ulgę przynosi następujące ćwiczenie:

Kładziemy się na wznak na podłodze i nogi zgięte w kolanach unosimy do góry, kładąc je na krześle. Należy przy tym ręce wyciągnąć ponad głową, starając się dosięgnąć jak najdalej. W takiej pozycji staramy się przyciskać plecy do podłogi, wykonując spokojne, głębokie wdechy.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz
Pawel844
pawelsulej84 @gmail.comProsze o kontakt Panie Mirku hetnie sprobuje.
Klaudia
A czy rehabilitacja raz w miesiącu to nie za rzadko? Może zmień gabinet jeśli Ci nie pomaga. Mój mąż też ma tą przypadłość ale on jeździ do Krakowa na rehabilitację chyba raz na półtora tygodnia, czy dwa, jakoś tak. Widzę po nim że odkąd chodzi do Reha Pro to lepiej się czuje, rzadziej odczuwa bóle, widać to nim. Może spróbuj w tym gabinecie co on. pozdrawiam.
Krystian
Jak ściągnąć emerytów na pokazy pseudourządzeń medycznych, które mają działać cuda? Zaprosić na rzekome badania i powołać się na poważne instytucje, a sukces niestety murowany. Tak było w Gdańsku. Naciągacze proponują tam urządzenie o mądrze brzmiącej nazwie: rezonator biofotonowy do harmonizacji energetycznej organizmu. Wiedzą, że coraz mniej jest chętnych do udziału w pokazach takich gadżetów. Dzwonią więc do emerytów z zaproszeniem na badania medyczne.
mirka
TY to masz faze sam ;)co za ściema
LT
Ja też mam teraz problem z rwą kulszową i nie mogę pozbyć się jej już od 8 miesięcy. Diagnoza była, terapia lekami/zastrzykami była, teraz mam rehabilitację raz w miesiącu i ćwiczenia. Jednak wystarczy gwałtowny ruch, żeby ból położył mnie do łóżka na dobrych kilka, kilkanaście dni.Nie ekscytowałabym się tzw. sposobem Pana Mirka. Skoro nie potrafi wyjaśnić jawnie, na czym polegają te 3 fazy leczenia, o których pisze, tzn. że zwyczajnie chce naciągnąć osoby cierpiące i zdesperowane. Skoro nawet renomowani fizykoterapeuci nie zawsze są w stanie poradzić sobie z każdym przypadkiem, to osoba X na pewno nie da rady, ale pieniążki pójdą na jej konto.
JANINA
W Opolu są fantastyczni lekarze nazywają się Paluch-bracia.Najlepszy był ich ojciec.Ale Oni też są nieżli,Uratowal i moją siostrę przed wózkiem inwalidzkim.Szukajcie informacji w internecie,jest adres i namiary na klinikę.ŻYCZĘ WSZYSTKIM DUŻO ZDROWIA
Jarek
Rwa kulszowa pierwsze co bym zrobil to przeswietlenie M R I i to kontras aby wszystko bylo czytelne sama rwa kulszowa to bol pochodzacy z dolnej czesci kregoslupa czessci ledzwiowej przyczyny ucisku moga byc rozne dyskipatja zwyrodnienie wylany dysk wysuniety dysk nie zaczynajcie od fizykoterapi nie znajac przyczyny zgadzam sie rwa kulszowa to ogromny bol czasami atakuje dwie nogi sam to przechodze piszac teraz jestem w bolu i dlatego daje rady aby sam proces nie zaczynac od kreglarzy itp jezeli zdjecie odczytane przez neurologa okresli stan aby podac sie fizykoterapi to tylko cwiczenia metoda Mckenzie bacie bardzo cierpliwi zaufajcie Panu Bogu wszystko sie uda cwiczenia aby je prawidlowo wykonac musisz poszukac osby z praktyka w dziedzine Mekenzi potem sami bedziecie wykonywac je w domu bardzo przepraszam za bledy ale jako maly chlopiec przyjechal do Chicago i nieznam dokladnie polskiej pisowni
Jarek
Udaj sie do neurologa z polecenia ktory przeprowadzil operacjewielu osoba to moje zdanie potrzebujesz 2 opini w Warszawie jest wybitny specjalista czasami warto zarezykowac ja mieszkam w Chicago podam tobie numer tel 1773 702 2098 Jarek
jarek
Rafal said :
Wypadniety dysk 11mm L5.Wejherowo Olimp
Musisz podac sie operaci dysk o takim wylewie podlega operaci zostaw to w modlitwie Panu Bogu i wszystksie uda zaufaj mi tylko Jezus uzdrawia kierujac rence lekarzy w odpowiedni krok myslenia diagnozy

Sandra
Jestem matką karmiącą, a "dopadła" mnie rwa kulszowa. Jak zlikwidować ból?
jola59zwp.pl
Bardzo madre to co napisalas.nasi lekarze tylko nas odsylaja od lekarza do lekarza zamiast pomagac.wlasnie mam rwe kulszowa i le karz rodzinny wyslal mnie do ortopedy jak uda mi sie dostac lub na sor.do szpitala mnie nie przyjeli z braku miejsca-wrocilam do domu i przyjmuje leki.prosze teraz tego p. Mirka co robic dalej gdy bol ustapil czesciowo,a zoladek nie chce przyjmowac pokarmow.dobrze ze jest woda.co na to madrala.Zycze zdrowia i chyba wiare w sama siebie ,bliskich bo nic nie pomaga.dowidzenia
Adam
Moja żona miała operację na rwę kulszową , była to bodajżę przepuklina kręgosłupa. Operował ją neurochirurg dr. Słoniewski w szpitalu msw w Gdańsku. Sam zabieg był mało inwazyjny. Ból ustąpił także polecam tego lekarza, zna się na rzeczy. Najlepiej umówić się do niego na konsultację prywatną, inaczej na termin można czekać długo.
Ania
prosze o więcej informacji, gzie pani była operowana ,przez jakiego neurochirurga .Mam podobny problem a nie każdy lekarz ma podobne podejście do sprawy.oto mój adres mailowy-edi614@vp.pl Proszę o kontakt
Ania
ja równiez jestem po operacji usuniecia dysku, 2 lata meczarni z bólem, porazone nerwy w posladku, w łydce , cos strasznego, a teraz jest juz ok, pomalu wracam do zycia, po 6 tygodniach ide do pracy(czyli za tydzien) :-). Rzeczywiscie najpierw trzeba zrobic rezonans, w nim wszystko sie pojawi, moj wybity dysk, odwrócony w drugą strone na zdjecie rtg wygladał jak biala plama.... za rezonans musialam zaplacic(450 zl), bo kolejka kilkumiesieczna , ale warto było, dobry neurochirurg doradzi czy leczenie rehabilitacja czy operacja, w moim przypadku nie było dyskusji, usuniecie dysku.I nie zaluje, bol minal bezpowrotnie, operacja po poludniu, rano juz sama chodzilam ;-);-) , pozdrawiam
faf
najpierw lekarz diagnoza prześwietlenia a potem jak nie pomoże do znachora a nie odwrotnie
Ewa z W-wy
Wytłumaczcie mi jak to jest, że PAN Mirek wg Was jest mądrzejszy od lekarzy? Niepojęte. Uciekajta ludzie, doktory idą! Facet szybko się dorobi.
Ewa z W-wy
Kochani,znam ten ból i bardzo współczuję, męczyłam się 8 tygodni, prawie mdlałam przy próbie wstania z łózka. Metoda jest jednam dobry neurolog + rezonans, który pokaże co powoduje rwę. U mnie 4ty neurolog dał skierowanie na rezonans, okazalo się, że jest przepuklina jądra miażdżystego, czyli wysunięty krążek powoduje ucisk na nerw kulszowy. Na hasło operacja, byłam szczęśliwa. Operacja jest prościutka a obudzenie się po niej bez bólu i możliwość siedzenia na tyłku - cudowne:-) Nie szukajcie cudotwórców w necie i nie wydawajcie kasy na bzdurne "sposoby", nie bądźcie naiwni. Lepiej zapłacić za sensowne badanie, które pokaże skąd jest ucisk na nerw. A operacji nie bójcie się wcale, moje życie jest teraz wspaniałe. Nic nie boli, lada dzień zaczynam rehabilitację i wracam do pracy. Lekarzowi jestem bardzo wdzięczna za błyskawiczny termin, czekałam 2 tygodnie, bez żadnych dowodów wdzięczności. Polecam szpital na Banacha w Warszawie, doskonała opieka. Nie wierzcie żadnym Mirkom i innym cwaniaczkom tylko upewnijcie się, co jest powodem rwy. Uściski dla Was.
Rafal
Wypadniety dysk 11mm L5.Wejherowo Olimp
Zofia
Ja dość długo cierpiałam.. korzystałam już nawet z akupunktury i akupresuty ale tylko osłabiało ból. Dopiero jak trafiłam na lekarza który zaproponował mi rezonator biofotonowy moje problemy się skończyły. Używałam go 4 miesiące i wszystko przeszło.
Henryk
No cóż mnie też dopadło to świństwoDobry lekarz też nie pomógł.Na razie ulgę przynosi gimnastyka.Siedzenie i bezczynność jest jej przyjacielem.tej choroby.Pamiętajmy że w tajemnicach są przykre niespodzianki.To dotyczy Mirka,Masonerii polskiej, o niewiarygodne nasze kapłaństwo tym jest zarażone.Co mogę powiedzieć o pomocy.Pisało tam o zakwasach i niedotlenieniu tkanek.Pomocna jest cebula co rozrzedza krew czyści żyły a i tym powinna wspomagać terapię.Cytryna odkwasza organizm i niweluje kwas moczanowy.Witamina C usuwa skuteczne toksyny.Tym się kuruję.Henryk
Stanisław
Kiedyś sam sobie pomogłem na ok rok za pomocą automeridianu.Dziś nie działa. Innym razem, trafiłem na rzeczywistego tj przeszkolonego fizjoterapełtę, który zrobił masaż, po czym okleił mnie plastrem kineziology tappe firmy denco {japan}.Myślę, że tapping to bardzo dobry sposób na te koszmarne dolegliwości, ale mało jest fizjoterapeutów którzy znją tą metodę.Konieczne tu jest dodatkowe przeszkolenie, i w takim przypadku efekt jest wręcz rewelacyjny.Przetestowałem to na sobie, w najbardziej ostrym stadium tej choroby.Warunkiem jej skuteczności jest rzeczywisty fachowiec, o którego nie jest łatwo.Jeśli mogę w czymś pomóc dzwoń ! 509624474. Wiem jaki to koszmar. Pozdrawiam. Stanisław
medice cura te ipsum
Ludzie mija juz 2 lata jak cudownie ogłoszony nasz TERAPEUTA Mirek opisła terapie z fazą S.Niech ktoś napisze że TEN CUDOTWÓRCA jeszcze UZDRAWIA
Krzysztof
Proszę o radę jak wyleczyć się z rwy kulszowej,kłuci e w stope bardzo mnie męczy figaro897@onet.pl
Kacper
Panie Mirku proszę o informacje co do Pana metody leczenie rwy kulszowej gregory@genero4 trade.com
Magda
Zmień neurologa, albo jeszcze lepiej pogadaj z neurochirurgiem i ortopedą.
Miroslaw
Witam,od prawie 3 lat nie puszcza mi rwa kulszowa i malo tego,dodatkowo bola mnie lydki-brak sily przy wchodzeniu po schodach.A takze dopadly mnie bole reumatyczne,naj bardziej w barkach,bole odczowalne najczesciej w chlodne noce,strzykanie w stawach i od miesiaca blokuje sie mi palec u prawej dloni.Z rezonansu wyszlo ze mam 2 przepukliny w obrebie ledzwiowym i pekniety pierscien wluknisty.Bylem u neurologa to uslyszalem odpowiedz ze z tym trzeba zyc,a ortopeda powiedzia ze mam za malo ruchu.Mieszkam w Walbrzychu i prosze o rade,do kogo sie udac o pomoc.Moze znacie dobrych specjalistow od tej choroby,bo przeszedlem 2 zabiegi-magnetronic i pobudzanie nerwu jakims pradem.Czy te wszystkie dolegliwosci sa powiazane z rwa kulszową?
fizjo
Ten cudotwórca każe wam połozyć kota na szyji i pszysłac znaczek, uważajcie~!!!
Aleksandra
Proszę o pomoc, kontakt do Pana Mirka, z góry dziękuję. allesandria@aut ograf.pl
Danuta
Błagam pomóżcie, co mam robić. Nie śpię już 8 nocy. Umieram z bólu. Mój kontakt danka1955@o2.pl
Leki
Mam 20 lat i właśnie złapała mnie rwa. Przeokropny ból, nie wiadomo nawet co z sobą zrobić. Byłam u lekarza i dostałam leki: Nimesil i Tolperis VP... dzisiaj pierwszy dzień leczenia lekami więc czy pomogą to się dopiero okaże.
petronelia
Tez mam problem z wypadnietym dyskiem (RWE KULSZOWA) i zadne fizjoterapie, rahabilitacje nie przyniosly efektu.Trzeba samemu dojsc do tego co, jak, dlaczego tak sie dzieje.Wiec zaczelam wszystko od poczatku, jesli jest wypadniety dysk lub przemieszczony to trzeba go "wcisnac" z powrotem metoda McKenziego, ale zeby cos wcisnac na swoje miejsce musza byc kregi poluzowane-rozciagniete wiec trzeba je rozciagac(cwicz eniami) i wciskac z powrotem-to logiczne.A pozniej dopiero umacniac.Wzmacnianie miesni przy wypadnietym dysku nic nie da.Wzmacniamy dopiero to co "naprawione" aby znowu nie wypadl.To taka moja teoria.Niewiem czy kazdemu pomoze ale ja zaczelam wszystko od poczatku.Trzeba byc lekarzem dla siebie i partnerem dla swojego ciala, przede wszystkim zrozumiec jak to dziala.To logiczne -aby wcisnac cos na swoje miejsce musi byc luz-a pozniej to umacniac.Zycze wszystkim zdrowia.
mada
nie wierze w zadnego p Mirka,czemu nie napisza jak sie wyleczyli tylko e-mail podaja,pewnie chca za to zaplate,wstyd i tylko wstyd.
damian
Ja tez mam problem i to duzy ,tez bym prosil o ten sposob leczenia z powarzaniem Damian .To moj e-mail damian.nowicki@yahoo.co.uk
włodek
Mam problem od 2o lat jestem po operacji ;mikrodiscektom ii L-4_L-5.Po 5 latach spokoju nawrót choroby.Rehabilitacja dwa mc.Nic nie dała.Czeka mię kolejna operacja .Szansa jest to tzw.dyskoliza ozonowa,może ktoś to robił .??? Cena w Warszawie to 3 tyś. za zabieg.Jaki efekt ???? A wasze wcześniejsze wpisy szanowny pan Mirek co to za ściemy ludzie czemu piszecie takie kity i robicie cierpiącym nadzieje?Jeśli się pisze o czymś co pomaga to napiszcie konkretnie,a nie a nie trzy fazy leczenia ,jakieś cudne ćwiczenia ,itd.Wiem ,że na zdrowiu w tym kraju można dobrze zarobić.Niestety oszustów nie brak!!!!:cry:
ania
Proszę o radę jak wyleczyć się z rwy kulszowej,bardz o mnie męczy dziękuje anna-porada@02.pl
pawel
Witam, znam z doświadczenia ból idący od kręgosłupa w nogę.Zapewne jak każdy z Państwa, byłem u wielu ludzi, którzy chcieli mi pomóc jednak nie udało im się. Metody Pana Mirka nie znam bo nie stosowałem jej. Wiem natomiast co mi pomogło. Jeśli chcesz sie dowiedzieć jak się wyleczyłem, napisz pdzierzek@gmail .com. Piszę ponieważ mam dług wdzięczności wobec osób które mi pomogły i wiem jak ciężko znaleźć osobę, która rzeczywiście zlikwiduje ból. Pozdrawiam
Kruszyna
Popieram Magdę, dokładny wywiad,diagnost yka, i doświadczony fizjoterapeuta: -*
Magda
Kochani fani Mirka uważajcie. Powody bólów krzyża mogą być różne i wymagać mogą zdecydowanie różnych rodzajów terapii. Nie ma tej jednej jedynej. Wpierw diagnoza - postawiona przez specjalistę, następnie rozmowa o rodzaju terapii. A są przeróżne od terapii manualnej po operację. Ale diagnoza na początku.
Jo
Witam, i jesli mozna prosze o opis leczenia na miala jo20@poczta.fmDziekuje bardzo, pozdrawiam :-)
leon
prosze o kontakt nnapior@wp.pl
iwona
Panie Marku proszę o kontakt ide10@wp.pl
gaba
Jestem zainteresowana.Prosze o wiecej informacji.blizniaczka60@g azeta.pl
Tadey
Panie Mirku proszę o (jeśli to możliwe)szybki kontakt.Jestem zainteresowany leczeniem Rwy kulszowej sposobem podanym powyżej.tedilaby@interi a.pl
Monika
Panie Mirku również proszę o kontakt w celu poznania proponowanej przez Pana Kuracji.mail: monik8510@wp.pl
Nina
Chciałabym skorzystać z takiego leczenia. Pozdrawiam.
Bożena
Witam Panie Mirku.Również bardzo proszę Pana o kontakt Ból w rwie kulszowej jest nie do zniesienia,Bard zo Pana proszę o e-mail. Moj email to krgmtm07@interi a.pl z góry bardzo dziekuje.
Zenek
Witam Panie Mirku. Bardzo proszę Pana o kontakt - zenonbrodaty@wp .pl Bólu w rwie kulszowej nie da się opisać żadnymi słowami. Bardzo Pana proszę o e-maila.
Katarzyna
co to za fazy panie Mirku. Proszé napisac jasniej,bo wijé sié w bólach
dosia
chciałabym zapytac czy ktos stosował medode pana Mirka? i czy naprawde pomogła?bede wdzieczna za odpowiedz, bardzo zalezy mi na odpowiedzi, a moze pan sie odezwie?
Marzena 2
bardzo prosze panie Mirku o kontakt marzenax2@o2.pl chetnie zaplace za ta kuracje . dziekuje M
marzena
napisz co wchodzi w skład tych trzech faz
Mirek
Ciągły ból nerwu kluszowego,brak czucia w łydce. Ból promieniuje od kręgosłupa przez biodro do kolana i stopy.Promieniowanie bólu do kolana wymaga porady ortopedy, natomiast promieniowanie do stopy wizyty u neurologa.Zapisywanie maści , tabletek, zastrzyków i korzystanie z fizykoterapii przynosi mizerne skutki twierdzenie ,że to jest nieuleczalne to bzdura.Podaję sposób i tajemnicę jak pozbyć się wszelkich bólów kręgosłupa raz na zawsze.Zabieg nie wymaga sanatoriów .specjalistyczny ch sal do rehabilitacji,z abiegów wodnych itp.Leczenie trwa od 2 do 8 tygodni i składa się z 3 faz i może być zastosowane w każdych warunkach.Glukozamina zastosowana jako sama pomogła ludzim tylko w 2% tach ale połączona z innymi substancjami i odpowiedniej proporcji zupełnie nie szkodliwymi dla zdrowia daje efekt piorunujący.RezimeI faza to oczyszczenie które składa się ze sładeników rozdzielnych fazy II.W DRUGIEJ FAZIE do glukozaminy dokładamy elementy fazy I w pomniejszonej proporcji uzyskująć efekt S. W połowie fazy II dokładamy trzy tajemnicze ćwiczenia. Cały zabieg trwa 5 min dziennie i koszt wyleczenia to ok 150 zł. Po tym zabiegu kręgosłup jest zupełnie zdrowy. To nie ściema to fakt