ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Tak przynajmniej twierdzą specjaliści z Michigan State University. Sprawdzili oni czy osoby, które posiadają czworonożnego przyjaciela, rezygnują z ćwiczeń i zastępują je spacerami z psiakiem czy może, dzięki częstym spacerom, stają się aktywniejsi fizycznie.

Naukowcy sprawdzili to na 5900 osobach, z których 2170 miało psa.

Okazało się, że właściciele psów poświęcali tygodniowo na aktywność fizyczną 30 minut więcej niż osoby, które nie posiadały zwierzaka. Nie wynikało to tylko z obowiązkowych spacerów, ale i z faktu, że o wiele częściej angażowali się oni w sport lub  inne zajęcia na świeżym powietrzu.

Doktor Mathew Reeves, który prowadził te badania i sam jest właścicielem dwóch psów, tak skomentował te wyniki:

– Nasze psy wymagają, żeby wyjść z nimi na spacer o godz. 22.00, czyli wtedy, kiedy mamy na to najmniejszą ochotę. I nie dadzą nam spokoju, aż zostaną wyprowadzone...

Wygląda więc na to, że jeśli masz psa, jesteś zdrowszy.

 

Źródło: well.blogs.nytimes.com