ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

U kobiet, które cierpią na chlamydiozę, chorobę wywoływaną przez bakterię przenoszoną drogą płciową, częściej mogą występować przypadki ciąży pozamacicznej. Wyniki badań sponsorowanych przez organizację charytatywną Wellbeing of Women and the Medical Research Council opublikował „Americal Journal of Pathology”.

W ciąży pozamacicznej płód rozwija się poza jamą macicy. Naukowcy z uniwersytetu w Edynburgu odkryli, że w jajowodach kobiet zakażonych bakterią Chlamydia trachomatis, pojawiało się białko znane jako PROKR2, które zwiększało ryzyko zagnieżdżenia się płodu w jajowodzie. We wrześniu ubiegłego roku zespół z tego samego uniwersytetu udowodnił, że również palenie tytoniu zwiększa ryzyko ciąży pozamacicznej.

 

Źródło: www.eurekalert.org