Jeśli pracujesz przez wiele godzin na stojąco lub siedząco, jeśli przebyłeś zapalenie żył, jeśli dokucza ci uczucie „ciężkich nóg”, to zapewne już masz lub wkrótce będziesz mieć żylaki. Zadbaj więc o codzienną aktywność fizyczną.

 

Żylaki to poważne schorzenie, objaw niewydolności żylnej powstałej wskutek nieprawidłowej pracy zastawek żylnych. Rozwija się powoli, zaczyna niewinnie od uczucia ciężkich, obolałych nóg. Cierpi na nie blisko połowa dorosłych Polaków – około 8 milionów kobiet i 3 miliony mężczyzn.

 

Obrzęki i bolesne skurcze

Pierwsze sygnały niewydolności żylnej to dolegliwości z pozoru niegroźne, ale bardzo przykre: uczucie ciężkości nóg, obrzęki, pieczenie, mrowienie i zmęczenie dające się we znaki zwłaszcza wieczorami, a także bolesne nocne skurcze mięśni łydek. Co roku ponad 200 tys. pacjentów zgłasza lekarzom takie właśnie objawy.

Nasilają się one zwłaszcza u osób po 45. roku życia. Częściej występują u kobiet. Dolegliwościom sprzyja tusza, siedząca lub stojąca praca, a także przebyte zapalenie żył. Wbrew obiegowym wyobrażeniom, źle funkcjonujące serce, choć rzutuje na krążenie żylne, to nigdy bezpośrednio nie doprowadzi do powstania żylaków. Poza czynnikami zewnętrznymi wpływającymi na powstanie żylaków, występują też skłonności dziedziczne.

Reklama
Reklama

Wanna pneumatyczna

Wanna pneumatyczna do kąpieli chorych w łóżku

Już za 430 zł.

 

Winne są zastawki

Obolałe i nabrzmiałe nogi, nocne skurcze, ból rozpierający łydki od środka, uczucie ciężkości i gorąca w nogach, wreszcie nadmiernie napięta, wrażliwa i sucha skóra – to początek. Później pod skórą uwidaczniają się wypukłe żyłki. Z czasem te wypukłości znacznie się powiększają, stwarzając też problem kosmetyczny. Dzieje się tak za sprawą wadliwie funkcjonujących zastawek żylnych – delikatnych płatków w świetle naczyń, które nie zapobiegają wstecznemu przepływowi krwi, umożliwiając jej przepływ w kierunku odwrotnym.

Krew cofa się więc do żył powierzchownych, które nie są przystosowane do zniesienia zwiększonego ciśnienia. Stopniowo się rozszerzają, a ich ściany przerastają. Proces powstawania żylaków toczy się latami.

 

A. J.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz
małgosia
Dla mnie rewelacją jest veno spray, który jest w postaci pianki, schładza nogi gdyż zawiera w swym składzie mentol, poprawia krążenie krwi, nogi od razu są lżejsze, szybko się go aplikuję, ładnie pachnie, same plusy
Zośka
Ja jestem pod wrażeniem leku który poleciła mi pani w aptece. Nazywa się DIOSAN nie jest jakiś szczególnie droższy, a po dwóch tygodniach stosowania zniknęły mi skurcze, które miałam zawsze na noc. Ponoć w tym Diosanie jest jakaś lepsza mieszanka, która się lepiej wchłania, bo jest w kapsułce. Nie znam się fachowo, ale na swoim przykładzie widzę efekty. Wszystkim polecam, kto ma takie problemy jak ja miałam.