ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Nie masz płynu do mycia naczyń? Nie martw się, podamy Ci kilka prostych sposobów, jak sobie z tym poradzić i umyć naczynia nawet bez tego środka. Spróbuj, naprawdę warto.

 

1 sposób

Do gorącej wody przeznaczonej do zmywania wsyp garść mąki pszennej i łyżkę soli kuchennej. Funkcję płynu świetnie spełni też woda, w której uprzednio gotował się makaron.

Reklama

 

2 sposób

Wymieszaj ze sobą 6g płatków mydlanych, 2 litry gorącej wody,1 łyżkę octu, 1 łyżkę sody oczyszczonej i 5 kropli olejku z drzewa herbacianego. Jeśli nie masz w domu płatków mydlanych, możesz zetrzeć na tarce szare mydło. Olejek herbaciany nie jest niezbędny, ale ma działanie bakterio- i grzybobójcze.

3 sposób

Przygotuj sok z 4 małych lub 3 średnich cytryn, 300 ml przegotowanej wody, 120 g soli drobnoziarnistej i 50 ml octu. Sok z cytryn przefiltruj. Dodaj do niego ocet i wodę. Mieszankę podgrzewaj na wolnym ogniu około 10 minut – dzięki temu składniki lepiej się połączą. I gotowe!