Nie masz płynu do mycia naczyń? Nie martw się, podamy Ci kilka prostych sposobów, jak sobie z tym poradzić i umyć naczynia nawet bez tego środka. Spróbuj, naprawdę warto.

 

1 sposób

Do gorącej wody przeznaczonej do zmywania wsyp garść mąki pszennej i łyżkę soli kuchennej. Funkcję płynu świetnie spełni też woda, w której uprzednio gotował się makaron.

Reklama
Reklama

Jonizatory wody

Jonizatory wody

Woda alkaliczna w kilka minut. Już od 355 zł.

 

2 sposób

Wymieszaj ze sobą 6g płatków mydlanych, 2 litry gorącej wody,1 łyżkę octu, 1 łyżkę sody oczyszczonej i 5 kropli olejku z drzewa herbacianego. Jeśli nie masz w domu płatków mydlanych, możesz zetrzeć na tarce szare mydło. Olejek herbaciany nie jest niezbędny, ale ma działanie bakterio- i grzybobójcze.

3 sposób

Przygotuj sok z 4 małych lub 3 średnich cytryn, 300 ml przegotowanej wody, 120 g soli drobnoziarnistej i 50 ml octu. Sok z cytryn przefiltruj. Dodaj do niego ocet i wodę. Mieszankę podgrzewaj na wolnym ogniu około 10 minut – dzięki temu składniki lepiej się połączą. I gotowe!

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz