Depresja należy dziś do chorób powszechnie występujących, mimo to w wielu przypadkach pozostaje nierozpoznana. Badania epidemiologiczne przeprowadzone w ostatnich latach wykazały, że rocznie spośród 10 dorosłych osób jedna cierpi na depresję.

 

Wbrew tym obiegowym opiniom, leczenie depresji nie jest wyłącznie domeną psychiatrów. Psychiatrzy zajmują się zwykle przypadkami najcięższymi, pozostałe są skutecznie leczone przez lekarzy ogólnych.

W co najmniej połowie przypadków choroba manifestuje się dolegliwościami somatycznymi, które maskują depresję.

 

Najbardziej typowe objawy depresji to:

 • Nastrój depresyjny – chorzy skarżą się na niemożność przeżywania przyjemnych doznań, odczuwają smutek, przygnębienie, żal, zniechęcenie, zobojętnienie, brak satysfakcji itp. Innymi słowy nic ich nie cieszy. Negatywnie oceniają swoje dokonania z przeszłości, a w przyszłości, wskutek utraty nadziei, widzą tylko przykre perspektywy. W krańcowych przypadkach obniżenia nastroju chorzy samooskarżaja się, przewidują rychłą śmierć z powodu urojonych ciężkich chorób lub kataklizmów. Najbardziej niebezpieczne są myśli i tendencje samobójcze.
 • Spowolnienie lub niepokój – chorzy nie radzą sobie ze zwykłymi, codziennymi zajęciami; skarzą się na niewydolność intelektualną: spowolnienie myślenia, trudności w koncentracji i podejmowaniu decyzji; zmęczenie. Depresja może też przebiegać z niepokojem, zarówno psychicznym (napięcie, niemożność odprężenia się, natłok nieprzyjemnych myśli), jak i motorycznym (niemożność usiedzenia w miejscu, nerwowa ruchliwość).
 • Zaburzenia wegetatywne i somatyczne zaburzenia snu pod postacią jego spłycenia i zbyt wczesnego budzenia się, chory budzi się rano zmęczony; charakterystyczne jest, że chorzy czują się gorzej rano i lepiej wieczorem. W ciągu dnia dominuje uczucie zmęczenia, utraty sił i witalności. Wyrazem zaburzeń rytmów biologicznych u kobiet mogą być zaburzenia cyklu miesiączkowego. Najczęściej zgłaszane zaburzenia wegetatywne to: suchość w jamie ustnej, kołatanie serca, uczucie spłycenia oddechu, zaparcia i inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, zawroty i bóle głowy. Często występuje zmniejszenie popędu seksualnego oraz utrata apetytu i spadek masy ciała.
 • Lęk występuje u 2/3 pacjentów cierpiących na depresję. Jest on zwykle wolno płynący i często zlokalizowany w okolicy przedsercowej.

Reklama
Reklama

Wanna pneumatyczna

Wanna pneumatyczna do kąpieli chorych w łóżku

Już za 430 zł.

 

Depresja jest chorobą uleczalną. Kuracja powinna składać się z leczenia farmakologicznego i odpowiedniej psychoterapii. Poprawa stanu pacjenta następuje z reguły po upływie 2–6 tygodni stosowania terapii, którą należy kontynuować przez kilka miesięcy po uzyskaniu poprawy.

 

Sprawdź sam, czy cierpisz na depresję.

 

Jeżeli występuje co najmniej jeden z objawów:

 1. nastrój depresyjny
 2. zmniejszenie zainteresowań

oraz 4 z objawów poniższych:

 1. bezsenność lub wzmożona senność
 2. spowolnienie lub niepokój
 3. ciągłe uczucie zmęczenia
 4. chudnięcie lub tycie
 5. poczucie małej wartości
 6. nawracające myśli o śmierci i samobójstwie
 7. trudności w koncentracji lub podejmowaniu decyzji

 

i objawy te utrzymują się przez okres co najmniej 2 tygodni, to zgłoś się do swojego lekarza, bo potrzebujesz profesjonalnej pomocy.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz
Kasia
ja z kolei szarpałam się z depresją poporodową, szukałam ratunku i w końcu zaczęłam zażywać naturalny suplement Bee pearl- wzrosła moja witalność, odporność też się podniosła jestem bardzo zadowolona i zawsze będę go polecać z serca :)
SIWA
Ja borykam sie z tym wszystkim od okolo 13-14 lat Nie mam wsparcia w Rodzinie , bo raczej wszyscy uważają mnie za silną "babkę " i zawsze słyszę , "ze bym nie przesadzała"... itp to okropne , walczę i walczę i walczę , ale sil już mam coraz mniej a chwilami mam dosyć i myślę , jak by to było beze mnie ... okropne , ale prawdziwe ...
Jan De Vries
O mój Boże! Jestem bardzo zaskoczony, aby zobaczyć takie wspaniałe świadectwa od ludzi z tego forum, dobrze, co więcej mogę powiedzieć niż Bóg pobłogosławi ten człowiek zwany Dr Sambola (Dr.sambolaspellcas ter @ solution4u.com). To jest dokładnie ten rodzaj ludzi, których potrzebujemy w naszym społeczeństwie, ten sam wielki człowiek pomógł mi zdobyć moich spraw sądowych na argument miałem z moją firmą, słyszałem o nim z angielskiej strony, więc skontaktował się z nim i powiedz mu, o mojej sprawy sądowej, więc naprawdę pomógł mi wygrać sprawę sądową w zeszłym roku, i jestem bardzo zadowolony, że powiedzieć, że nadal jestem bardzo wdzięczny tym dr Sambola (Dr.sambolaspellcas ter @ solution4u.com) za to, co zrobił dla także mnie.Dziękuję czytelnikom.Jan De Vries.Z Holandii.
Lilian
Witam wszystkich mam na imię Lilian z USA i nigdy nie wierzył w zaklęcia, dopóki nie spotkasz człowieka o nazwie Dr Sambola, który pomoże mi rzucić zaklęcie, które przywróci mojego byłego kochanka, który zostawił mnie dla 4 lat i 6miesięcy przed naszym małżeństwem, jego czary działa poza moje wyobrażenia, a dziś jestem szczęśliwie żonaty, ma dwoje dzieci i ja i moja ex-kochanka [] teraz mąż są bardzo zadowoleni bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, co więcej mogę powiedzieć niż powiedzieć dziękuję Dr sAMBOLA do zostały tam dla mnie. On może pomóc skontaktować się go dziś i Twoje życie uczuciowe nie będzie zawsze pozostanie sam jego e-mail jest Dr.sambolaspellcas ter@solution4u.com Dziękujemy za zrozumienie. Me Lilian.
Rhoda
Hello, Jestem pani Rhoda z Nowego Jorku. Chcę używać tego medium wdzięczni dr Sambola za wielką pomocą zaklęcia ma on oddać mojego wybuchu relacji. od ostatnich 6 lat byłem w związku z moim problemem ex, on zawsze mnie bić, nigdy nie wiedziałem, że ma inną dziewczynę za miastem, jej nazwa jest Michel, dopóki nie dostanę swojego adresu e-mail z Internetu, więc napisz do niego i położyłem wszystkie moje skargi do niego, obiecaj mi, że ja jestem, aby utrzymać się z dala od niego, a ja naprawdę uzgodniono na nim, ale na warunku, że moje zwycięstwo ex będzie z powrotem,,,, ale kilka naprawdę kilka elementów używa do konsultacji jego wielką sanktuarium, jego plan dla mojej relacji było wypełniać i moja porażka ex wrócił ponownie w ciągu 48hrs ... proszę, jeśli są w takim bałaganie dzisiaj proszęskontakto wać się z nim w Dr.sambolaspellcas ter@solution4u.comAle co mam zrobić? Czy mam mu powiedzieć teraz?Rhoda Alex.
kama
Jestem mamą 16 latki.Od dłuższego czasu córka jest apatyczna ,ciągle nie wyspana ,zamyślona najchetniej schowalaby sie w kąt i zniknęła.Zaniepokoiło mnie to ponieważ zawsze była otwartą,towarzy ską i wesołą osobą.Na początku myślałam że to burza hormonów ale kiedy przypadkowo przeczytałam jak spostrzega świat i swoje otoczenie a do tego mysli samobójcze...zamarłam.Chociaż wczesniejsze nasze rozmowy konczyly sie na tym ze nic sie nie dzieje że jest ok,tym razem postanowiłam nie odpuscić i wydusić z niej co sie da.Po długiej ,szczerej rozmowie uznałam że moje dziecko potrzebuje natychmiast pomocy psychologa (z reszta córka chetnie sie zgodziła.Wtedy tez,dowiedziała m sie, że chciała już porozmawiać z jakimś pychologiem ale się wstydzila mi o tm powiedzieć).Pani psycholog podejrzewa depresje i mamy jeszcze wizyte w poradni zdrowia psychicznego.Mam nadzieje że przy współpracy tych lekarzy Natalka będzie zdrową nastolatka ciesząca się życiem.Do wszystkich mam bądzcie czujne :-)
adr
witam, mam 24 lata, 4 letnia córkę , dziewczynę która kocha mnie nad życie. Od 14 roku życia jestem(byłem, nie pale od 1,5 miesiąca) uzależniony od marihuany.To też zmarnowało mój talent(sporty walki)i wiele innych możliwości. Od kilku tygodni(1,5 miesiąca...) mam dziwne myśli o okaleczeniu , samobójstwie siebie lub kogoś nawet bliskich mi osób. Wychowałem się w środowisku przestępczym lecz zawsze z życiu sobie radziłem i radze sam nie mając z tym najmniejszego problemu,nic mi nie brakuje ani nie brakowało, obecnie przebywam za granica więc nie mam jak za bardzo skontaktować się z specjalistą choć byłbym w stanie z takim się spotkać. Może wystarczy porada od was lub jakiekolwiek wytłumaczenie mojego stanu, (najprawdopodob niej depresja).myślę że jestem inteligentną osobą i mocną psychicznie i będę w stanie sobie z tym poradzić. Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Agnieszka
Czuję się taka zdołowana ciągle zmęczona. Cały świat który mnie otacza jest mi obcy. Prawie nic nie ma dla mnie znaczenia. Nie chcę się uczyć. Myśli samobójcze dręczą mnie minimum 2 razy w tygodniu. Mam dziwne fobie i urojenia. Nie raz jak mam jakieś ostre narzędzie w dłoni to mam ochotę go użyć do złych celów. Często mam ochotę zasnąć i już się nie obudzić. Mam dopiero 16 lat a wydaje mi się że moje życie powinno się już zakończyć albo łudzę się że nadejdzie koniec świata. Wiele bym jeszcze dopisała...Chyba jestem ciężko chora?
mada
alone, masz teraz okazję aby zacząć żyć dla siebie.nawet nie wiesz jak to jest ważne w zyciu.jak poczujesz, że jesteś szczęśliwy sam ze sobą, to życie stanie dla ciebie otworem i wtedy ujrzysz co to prawdziwe szczęśćie.jak masz odrobinę siły w sobie to pomyśl o tym jak Ci jest trudno, jak Ci jest strasznie żle i ZACZNIJN SIĘ MOCNO Z TEGO ŚMIAĆ.to jest bardzo trudne, ale bardzo skuteczne, wyzwolisz w sobie pozytywne emocje.MI TO POMAGA, CHOĆ JEST TO TRUDNE, ALE TO JEST PRACA NAD SOBĄ.
alone
mam 18 lat bylem z dziewczyna prawie 2 lata , lecz ona zerwała ze mną dla kogoś innego , niestety ten ktoś to jeden z moich ex-dobrych kolegów . Po 1.5tygodnia 80% objawów się nasila . Nie wiem co robić .Z nią wiązałem swoja przyszłość , dzięki niej w siebie wierzyłem dla niej się starałem , a teraz mi wszystko jedno
krzysztof
piszmy rozmawiajmy spotykajmy sie a nikt nie bendzie sie czul inaczej to jest nasz swiat
krzysztof
nikt zdrowywych nam nie pomorze oni tego nie rozumia tylko sami i tylko ci co nas rozumia moga pomuc piszcie jak najwiecej rozmajwiajcie nawet w tym stanie pomozmy innyym a pomozemy sobie
kasia
Zajrzałam na tą stronkę w nadziei, że znajdę odpowiedź na pytanie jak poradzić sobie z własnymi problemami. Nie znalazłam jej tutaj, przyszła sama. Pewnych odpowiedzi najlepiej szukać w samym sobie… Przekonałam się jedynie jak wielu ludzi również po omacku szuka pomocy, wskazówki, wsparcia, leku, rozwiązania. Jakkolwiek to nazwiesz. Bardzo poruszył mnie Twój list. Samemu raczej trudno poradzić sobie w takiej sytuacji, zastanów się czy nie warto pozwolić komuś by poprowadził Cię do wyjścia z problemu. Psycholog to ktoś przed kim nie trzeba się wstydzić. On Cię nie ocenia. Psycholog też nie rozwiązuje problemów jak za dotknięciem magicznej różdżki, raczej pomaga sobie z nimi radzić. Tak jak osoba która uczy Cię jeździć na rowerze kiedy jesteś dzieckiem- nie zrobi tego za Ciebie, ale pokaże jak i doda otuchy kiedy będzie taka potrzeba. Tak naprawdę to od Ciebie zależy czy wyjdziesz z dołka. Jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć , by zacząć sobie radzić trzeba pogodzić się ze wszystkim co Cię dręczy. Przyznać to samej przed sobą , a z czasem i przed resztą świata. Wtedy koszmar staje się tylko przykrym epizodem z Twojego życia, zwykłym ‘etapem’ który uczynił Cię silniejszym człowiekiem. Dopóki Twój problem będzie mroczną tajemnicą, skrywaną i pielęgnowaną przez Ciebie jak najważniejsza rzecz na świecie, Twój umysł niczego poza nią nie będzie widział. Nic nie będzie miało sensu. W końcu umysł wykonuje tylko nasze podświadome polecenia. Kluczem jest powiedzenie sobie: „Tak, zostałam zgwałcona. Tak, to był cios jaki dostałam od życia. Tak, bolało.” A potem powiedz sobie: „A teraz idę dalej, silniejsza niż kiedykolwiek dotąd. Jestem wspaniałą, wartościową osobą, która zaczyna nowe, lepsze życie.” I zaczniesz, jeśli tylko pogodzisz się z przeszłością. Nie oczekuj od siebie że zapomnisz, bo to niemożliwe. Ale możliwe jest by zaakceptować to co się stało. Zamiast pozwalać się temu wspomnieniu wyniszczać, czerp z niego siłę. Do tej pory Twoje życie toczyło się wokół tego, co ktoś kiedyś zrobił- teraz czas przejąć stery i zacząć wreszcie żyć naprawdę. Przemyśl to. Bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki!
Magda
Nie wart twoich łez dziewczyno, niech go .... pies dziewczyno, a gdy sobie ni9e poradzisz z wyrzuceniem tego typka ze swego serca i smutek Cię nie opuści - szukaj pomocy u przyjaciół i dobrego psychologa.
Vanessa
od ponad pół roku jestem samotna, po 2 letnim związku wszystko się rozpadło a mój eks nie robił nic w kierunku poprawy nie doceniał również moich starań i cały czas wzbudzał we mnie poczucie winy Ja zaś nie potrafię zerwać w 100 % z nim kontaktu ... wciąż go kocham ,ale od czasu gdy nie jesteśmy razem cierpię na bezsenność, czuje się zrezygnowana osłabiona, nie mam ochoty na nic poza jedzeniem, nie mam miesiączki od 4 miesięcy i czuje się bezwartościową osobą .... nie wiem co powinnam robić !! pomocy :sad:(
baszka 65
Nie wiem, czy to depresja, ale bezsenność i ucieczka w alkohol, niemożność myślenia o czymkolwiek... do lekarza?- nigdy, a tu wszędzie czają się natrętne myśli, komu opowiedzieć? z kim podzielić się tym, co dręczy? mąż?- narzeka na cenę franka, mnie nie ma... są za to córki- przede mną myśli o śmierci z jednej strony i widok moich dzieci z drugiej, co robić????
Magda
Depresja to nie wyrok śmierci a na naprawę błędów jest zawsze czas. Z tym, że teraz musisz współdziałać z dobrym psychiatrą, który was razem przez tę burzę przeprowadzi. Z dobrym efektem!
przestraszona mama
moj syn ma 19 lat jeszcze dwa lata temu byl wesoly dobrze sie uczyl mial plany na przyszlosc teraz jest zrezygnowany przestal chodzic do szkoly ciagle wspomina ze najlepiej gdyby umarl ja nie jestem dobra matka nigdy go nie chwalilam zawsze wymagalam wiecej syn ma wszystkie objawy depresji ja zreszta tez nie chce pomocy wiem ze to moja wina syn bardzo przytyl ja go obrazalam nie mial u mnie wsparcia uzywalam przemocy bardzo go kocham nie moge patrzec na to co sie z nim dzieje on nie widzi szans na lepsze jutro ja oddalabym za niego zycie a tyle krzywdy mu uczynilam co mam robic
Magda
Idź szybko po pomoc do dobrego psychologa lub psychiatry - Poradnia Zdrowia psychicznego. To się da wyleczy.ć!!!!
Malwina
GDYBYM WIEDZIALA JAK TO OKRESLIC W SLOWACH.... nie nawidze swojego imienia, nie nawidze swojej osoby. Kiedy patrze w lustro i spogladam w swoje uczy widze taka nienawisc do swojej osoby ze za zakzym razem zbijam lustro... dziecinstwo mialam przykre a kiedy bylam juz nastolatka spotkalo mnie cos przykrego, bardzo przykrego bo zostalam zgwalcona. Nie powiedzialam o tym zajsciu nikomu, NIKOMU... dusilam to w sobie bo wstydzilam sie tego i za kazdym razem kiedy o tym pomysle robi mi sie nie dobrze... w wieku 16 lat poznalam chlopaka o 3 lata starszego, zaczelismy ze soba krecic i z czasem powiedzialam mu o tym co mnie spotkalo... nie mogl w to uwierzyc... prosilam zeby nikomu nie mowil a on blagal zebym powiedziala o ty mojej mamie... ja nie chcialam i tak juz bylo 2 lata po tym jak to sie stalo.... jestem z tym chlopakiem do dzis... juz 4 lata... czasem jest dobrze a czsem zle ale tak juz bywa... ukrywam przed nim ten smutek, ten zal ale ostatnio juz nie dalam ze soba rady i kiedy polozylismy sie spac, ja po chwili wstalam wzielam kabel i poszlam do lazienki... gdyby nie on juz by mnie tu nie bylo... kiedy mnie znalazl bylam juz nie przytomna... na codzien chodze smutna i wciaz lzy mi plyna po policzkach... mam drgawki, trudnosci z oddechem i miesiaczka spoznia mi sie nawet 2 miesiace... nie chce isc do psychologa bo wstyd mi swojej osoby.... nie mam apetytu do jedzenia a w nocy buudze sie nawet po kilka razy.... maczy mnie to wszystko i co obecnej chwili mam przed oczami to aby odebrac sobie zycie... wiem ze kiedys i tak to zrobie....
anaki
do jadwigaa co powiesz na to, że ja mam i raka i depresję.nie jest tak łato jak ci się wydaje. choroba jeszcze bardziej pogłębia depresję.
jadwiga
najlepiej wybrac się do psychiatry lub psychologa coś doradzi i niekoniecznie przepisze lekarstwa.ja wiem że bez pomocy nie poradze sobie taki mam delikatny psychicznie charakter.czasem mam odczucie że z rakiem szybciej bym sobie pomogła.depresja meczy i wykańcza.staram sie panować nad tym bo życie jest jedno,ale to b. tudne
depresja
Witam. Od ok 2lat czasem nachodzilo mnie na placz okaleczanie sie poczucie winy bezradnosc itp.. (mysle ze jest to spowodowane moja przeszloscia) ale bylo to bardzo zadko .. ale od ok miesiąca jest ze mna fatalnie...juz sama nie wiem co sie dzieje.. czytalam duzo w internecie na tmat depresji i prawie wszystkie objawy u mnie wystepuja..:sad: nie wiem co robic..czy to tak zostawic czy zglosic sie do kogos o pomoc..?? Mój problem polega na tym ze nikomu nie mowie o swoich peoblemach.. wszystko trzymam w sobie.. "noszę maskę" dzieki ktorej nikt nie podejzewa ze mam wciaz mysli samobojcze ciagle placze itd.. wszyscy maja mnie ze optymistkę pełna zycia a jest wrecz odwrotnie..:sad: proszę o jakas rade..
oooo
:sad::sad::sad:
ola
Nie chce sie powtarzac ani zabrzmiec banalnie, ale boje sie ze mam depresje. Czuje sie ostatnio beznadziejnie placze po katach a przeciez nikogo nie stracilam nikt mnie nie obrazil wszystko wyglada tak samo jak wczesniej. Nie potrafie zrozumiec swoich uczuc. Klebia sie we mnie sprzeczne uczucia i emocje. Kazdy dzien to dla mnie meka zwlaszcza te wolne dni nie mam co wtedy robic wiec siedze w domu i mysle nad soba swoim zyciem masakra jakas. ciagle czuje lek i beznadzieje. Nie mam z kim na ten temat porozmawiac jestem blisko z mama ale wstydze sie jej o tym powiedziec. Moja jedyna przyjaciolka wyjechala do Holandii 3 tyg. temu i nasze kontakty sa sporadyczne i zreszta nie chce jej obarczac swoja osoba bo dziewczyna sama ma w trzy i troche problemow moje w porownaniu do jej sa niczym. Jednak ona daje rade nie zalamuje sie a ja nic w zyciu strasznego nie zaznalam i kazda blahostka mnie dobija psychicznie. Kolezanki, ktore mi zostaly ich nie obchodzi moja psychika zreszta nie jestesmy az tak blisko ze soba, zeby mnie mogly zrozumiec. Czuje lek przed terazniejszosci o i przyszloscia wiem, ze do niczego sie nie nadaje i nic nie osiagne i do niczego nie dojde w zyciu. Moja wiara w siebie i samoocena jest ponizej zera.
Stanisław
Niedawno w lekarskim piśmie Postępy Fitoterapii w dwóch artykułach relacjonowano badania światowej medycyny nad wyciagiem z korzenia kurkumy (stąd: kurkumina, curry). Prozdrowotne działanie solarenu jest wielorakie, m.in. w dziedzinie zwalczania depresji (wydzielanie serotoniny). Mam tu być tak skuteczny, jak standardowe leki przeciwdepresyj ne, bez żadnej toksyczności i żadnych skutków ubocznych.Zresztą to bardzo popularna przyprawa do żywności (w tej formie wchłanialność curcuminy jest niewielka).Poza tym upłynnia żółć, działa antycholesterol owo i - co bardzo ważne - jest przeciwzapalny. Są prowadzone bardzo obiecujące badania jego działania antyrakowego. Jest bardzo dobrym antyoksydantem, odmładza komórki organizmu. Jest produkowany w Polsce i dostepny w aptekach.Zażywam go codziennie. Działa.Czytaj też w ang.:"Curcuminoids from Curcuma longa in the fight against cancer and age releted disorders" w: Australian Journal of Medical Herbalism, Summer, 2008.Jest w sieci.
mirek
z depresją zyje juz 17 lat.nigdy jej nie leczyłem bo sie boje.jakos nauczyłem sie z nią żyć ale jest coraz gorzej.są chwile kiedy jest troche lepiej , ale to jakies 5 razy w roku.nie jestem juz tą osobą co kiedyś.dawniej widziałem sens w zyciu i nawet jak było nasilenie to walczyłem ,a teraz juz nie potrafie.poddaje sie swiadomie.juz mi sie nie chce walczyc z wiatrakami.czesto mam mysli ze bezemnie ludziom było by lepiej.kiedys tego nie było a teraz przychodzi samo.mam prace która była moją pasją.ale i to nawet wygasa.zawsze nią zyłem ,a teraz jest bo jest.i z tym tez nie mogę sie pogodzic.i wiem ze chce cos robic ale nie mam siły tego przełamać.jedynie noc przynosi małą ulge.i gdy zasypiam boje sie ranka ,bo wiem ze bedzie zle.tylko praca jeszcze daje mi jakąś chęć do życia , bo gdy nie ona .....wiem to napewno.
aska
Mam 24 lata i cierpię na depresje od kat mogę pamiętać?Od jakiś kilku już tygodni,czuje się strasznie źle,mam bule głowy,stany lekowe,bezsenno ść,nerw łazi mi po całym ciele,mam duszności,kolo-tania serca,bolą mnie plecy,boki,nie mam apetytu,ciągle plącze,jak widzicie nie jest mi łatwo ale powiem wam jedno,jeżeli sami sobie nie pomożecie to nikt i nic nie pomorze,a badania nic nie wykażą miałam je robione i nic nie wykryły!Najleps ze rozwiązanie to uspokojenie się wewnętrznie i oszukanie własnego siebie i rozmowa z kimś komu ufasz albo psychologiem
sabinka25
ja mam wszystkie te objawy- mój mąż nie wierzy że jestem chora, mam napady płaczu które trwają czasem niemal cały dzień- on twierdzi, że powinnam wziąć się w garść bo to moja wina że mi wszystko nie wychodzi GDY TO SŁYSZĘ ZAZWYCZAJ ZNOWU ZACZYNAM PŁAKAĆ...
asia
mam wszystkie te objawy zamiast cieszyć się życiem. Wszytko mnie przygnębia mąż do tego powoduje że czasem czuje się jeszcze gorzej i mam dość życia
karina
:cry: witajcie kochani.bardzo ale to bardzo potrzebuję waszej pomocy.nie chodzi tu o mnie lecz o moja mame.moja mama od 18 lat jest sama,mój ojciec odszedł od nas i to była jedyna słuszna decyzja w jego życiu.nasze życie bez niego było mniej stresujace,mimo odwiecznych problemów finansowych mamy,nigdy na nic nie starczało.i ja żyłam z ta świadomością,że nie mogę w żaden sposób mamie pomóc.w tym okresie byłam jeszcze uczennicą ja jak i mój brat.mama brała wiecznie kredyty i tak łatała koniec z końcem.w wieku 23 lat zaczełam mamaie pomagać finansowo ja i mój brat usamodzielniliś my się.I tak to trwało przez 12 lat w styczniu 2009 roku.odpuściłam sobie poniewarz mama,przez ten cały czas nie zdołała wyjść na prosta,dalej tonie w długach.zadłużone mieszkanie i jeszcze kredyty w bankach o wszystkim nie wiem,bo nie chce nam powiedzieć.od 2 lat mieszkam wraz z mężem i 4 letnią córeczka w holandii.mamie powierzyłam nasze płatności i rchunki które mieliśmy w Polsce.nie dawała sobie z tym rady mimo ,że za każdym razem dostawała od nas dodatowo pieniądze ekstra od 200 do 500 zł.zależy w jakim stanie finansowym my byliśmy.nie regulowała na czas naszych płatności ,przychodziły odsetki,aż w końcu przestała płacić.a pieniędzy nie było.mąż powierzył nasze sprawy swojemu bratu który ,uregulował wszystko i pomógł nam tam gdzie moja mama nawaliła.nigdy nie przyznała sie do winy,wszyscy do okoła są winni tylko nie ona,zamkneła się przed ludzmi,czesto mi mówi ,ze było by lepiej "żeby ją szlak trafił",nie sypia w nocy nie wychodzi z domu od 2 miesięcy nie moge dodzwonić się do niej ,wyłancza telefon.a gdy włączy to nie odbiera.ma nadciśnienie,mi ała 3 powarzne krwotoki z nosa,ma słaba krzepliwość krwi,raz jest tyje raz chudnie,lekarz stwierdził u niej nerwicewiem ,ze będzie mi ciężko namówić ja na wizyte u lekarza,bo ona nie da sobie niczego powiedziec ,zaraz sie obraza nie wiem jak mamy jej pomóc.....POMÓŻCIE MI PROSZE !!!!
http://choroby-psychiczne.eu
wiecej o objawach depresji na stronie depresja objawy (http://choroby-psychiczne.eu/depresja-objawy)
edyta
niewiem czy to depresja? z zewnętrznego punktu widzenia wygląda to ok. otuż jestem mężatką od 14 lat mam dwoje wspaniałych dzieci , zakład stolarski który prowadze z mężem .ten zakład znajduje się na posiadłości moich teściów, domu rodzinnym obok zakładu mieszka mój szwagier z trójką dzieci i żoną .szwagier to człowiek konfliktowy , teść kupił mu działke i miał się budować ale on ma dwie lewe ręce do roboty więc postanowł zamieszkać u teśćiów.więc teść postanowił nie przepisywać nam działki z zakładem i w taki sposób stracilismy dużo kasy.postanowiliśmy kupić działke w innej miejscowości i od nowa budować zakład .ale w czym rzecz od momentu rozpoczęcia budowy szwagier robi nam konflikty a to blokuje swoimi autami wjazd do zakładu a to trzaska bramą od zakładu bo ma hałas od maszyn , ato jego dziecci wchodzą na zakład kiedy chcą,przed moimi pracownikami pokazuje ,że to on rządzi a my jesteśmy u niego na podwórku ,chociaż jest wszystko na teścia .w tym rzecz ,że mój mąż nic w tym kierunku nie robi a w dodtku co szwagier mi przy ludziach na ubliża to wszytko jesst moja wina a ja niechcę na koniec pzred przeprowadzką hałasu .dobiło mnie jeszcze to źe mąż kazał żeby teśćie przedemną pozamykaki drzwi jagbym była trędowata ta sytacja doproawdza mnie do szału ,nie potrafię pracować zaczynam popijać niemam oparcia odbija się to na dzieciach mam skłąnnośći samobójcze pomocy
Elzbieta
I znów winna ta nasza cywilizacja pędząca w oszałamiającym tempie. Stres, pogoń za pieniądzem, brak czasu dla siebie i rodziny, do czego to wszystko prowadzi? Dlatego trzeba nasz organizm doprowadzic do równowagi biochemicznej czyli do homeostazy, jak to zrobic? Polecam ALVEO, jest to preparat ziołowy, który oczyszcza z toksyn, dożywia, wzmacnia układ odpornosciowy oraz tonizuje układ nerwowy. Dzięki temu nasz organizm wraca do zdrowia nie tylko w sferze fizycznej ale również psychcznej. www.elzbieta.akunapolska.pl
anula
Pod konieć ciązy zostawił mnie mój partner z ktorym byłam 7 lat. Od roku wychowuje sama synka jakoś nie przejmowałam sie tym wszystkim bo wiadomo przy dziecku nie ma na to czasu, ale od pewnego czasu bardzo schudłam pomimo ze jem, jestem jakaś osępiała, nic mi sie nie chce tylko bym spała w dodatku kreci mi sie w głowie i nawet zemdlałam:sad: cos mi sie wydje że dopadła mnie depresja:sad:((
magda
Ostatnio natknęłam się na dobre miejsce, które mi osobiście pomogło. Najfajniejsze jest to, że są tam bezpłatne porady psychologiczne. Odpowiadają po kilku dniach, fachowo i na temat.Jeśli ktoś ma depresję, może zajrzeć na www.afektywni.plMagda
Zagubiona
Takze mam 21 lat i niemal wszystkie objawy.Od 17 roku zycia zaczelam miewac zaburzenia nastrojow,z tym ze utrzymywaly sie one,przez 2-3dni.Teraz posiadam wyzej wymienione od prawie miesiaca i tym razem nie jest to moj wybryk spowodowany tzw.hustawka hormonalna.Bardzo sie mecze.W ciagu jednej chwili,z duszy towarzystwa,prz emienilam sie w zgorzkniala,a czasem nawet agresywna osobe,ktora nie ma ochoty na jakiekolwiek kontakty z ludzmi,a nawet tak przyziemnych czynnosci jsk zrobienie obiadu czy zakupow.poki co,nie czuje sie na silach,na rozmowe z lekarzem:sad:
julia
wiem,ze dużo osób cierpi przez tą chorobę i najgorsze jest to że daje znaki i proszę o pomoc i nikt się nie domyśla że jest ze mną żle co mam zrobić żeby mi ktoś pomógł?:cry:
Agnieszka
Widzę,że nie jestem sama... Z córką nie jesteśmy same...jest jeszcze jej ojciec alkoholik...nie mam gdzie uciec...
Joanna
Leczę się na depresję od ponad czterech lat, od momentu kiedy zmarł mój syn i mimo że biorę leki i uczestniczę w terapii indywidualnej i grupowej nic to nie daje, chyba już się poddałam, widocznie tak mi pisane
darek
nie wiem co zrobic w niektoryh krajach medcyna leczy konopiami i jest to naukowo potwierdzone ale u nas to niemozliwe chyba ze nastapia radykalne zmiany osobiscie wolalbym ta droge od farmakologii
iwona
kochani depresja jest uleczalna,choru je od kilku lat ,raz jest lepiej raz gorzej ale nie daje za wygrana,nie wstydzcie się szukać pomocy u psychiatry i psychologa,jak jeden nie pomoze szukajcie innego ,samo nic nie przejdzie.
Magda
jakbym czytała o sobie..ja tez mam chorą córeczkę i jest mi juz coraz trudniej nie mam w ogole motywacji do jakiegokolwiek działania:cry:
ewa
agnieszko musisz znalesc kogos komu szczerze bedziesz mogla opowiedziec o tym co sie z toba dzieje.musisz sie wygadac.czytajac ciebie przypominam sobie siebie 20 lat temu.leki na depresje nie sa takie zle jest napewno po nich lepiej .tylko depresja lubi sie powtarzac.
joanna
Do 21 letniej Pani. Ja mam depresje od 13 roku życia, na prawdę. Więc już 8 lat... od 18 roku życia sie lecze, bez zadnych skutków.
ewa
20 lat lecza mnie na depresje ichyba bedzie tak do konca zywota
Joanna
Mam 21 lat i podejrzewam u siebie depresję... wszystkie objawy mam... Wiem ze mając tyle lat powinnam cieszyć się życiem ale tak nie jest, nie jestem tą osobą którą byłam kiedyś, nie potrafię już się śmiać, wszystko mnie męczy, nie śpię po nocach, jestem nerwowa, myślę nawet o ucieczce. Chciałabym iść do lekarza i powiedzieć mu o moim stanie ale boję się że lekarz zacznie się ze mnie śmiać i stwierdzi że niemożliwe jest że mogę mieć w tym wieku depresję...:cry:
kasia
Objawy opisane przez Was mam juz od dluzszego czasu... Nie umiem sobie z tym poradzic, chociaz codziennie obiecuje sobie ze "jutro" sie zmobilizuje, jutro wstane z lozka i bedzie inaczej... Jest co raz gorzej. Boje sie ze ktoregos dnia cos peknie...
Agnieszka
mam wszystkie podane wyżej symptomy...nie mam z kim porozmawiac a obok mnie jest tylko moja 4 letnia niepełnosprawna córka...
MIMIK
czy dlugotrwałe błe głowy i omdlenia moga byc skutkiem dlugotrwałwj depresji. miałAM DOKLADNE badania neurologiczne TK i MRI glowy nic nie wykazały. czy problem moze byc natury psychicznej?