Chroniczne zmęczenie, kłopoty ze snem, brak energii i koncentracji oraz ogólne osłabienie – to wszystko może nam doskwierać, gdy w organizmie będzie zbyt dużo toksyn. Jaka na to rada? Najlepiej jest przeprowadzić detoks, czyli kurację oczyszczającą, która oczyści nie tylko ciało, lecz także umysł.

 

Zdrowy organizm zachowuje równowagę między oczyszczaniem (usuwaniem toksyn i balastów tkankowych) a budowaniem tkanek (naprawianiem tkanek i odtwarzaniem ich integralności). Jednak czasami bombardujemy go taką ilością wysoko przetworzonego, tłustego jedzenia, gazowanych napojów i leków, że nie nadąża z wydalaniem tego, co dla niego szkodliwe. Zwłaszcza gdy dodatkowo obciążamy go różnymi używkami i katujemy brakiem ruchu. Efekty bywają przykre – zmęczenie, wypryski na ciele, ciemny nalot na zębach, brak energii i koncentracji, a także bóle w stawach czy nadprogramowe kilogramy. Jak sobie z tym radzić? Przede wszystkim oczyścić organizm z nadmiaru toksyn.

Reklama

 

Podstawę kuracji oczyszczającej powinny stanowić nie zwyczajowo stosowane głodówki (te wolno przeprowadzać wyłącznie pod kontrolą lekarza, bo łatwo można „przedobrzyć”), ale zioła działające moczopędnie, żółciopędnie i przeczyszczająco. Mieszanki przygotowane z tak działających ziół mają za zadanie stymulować usuwanie toksyn z organizmu.

 

Wątroba i nerki

Wątroba to naturalna oczyszczalnia organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii. Neutralizuje toksyny pochodzące z używek, leków i środków zawartych w żywności lub wdychanym powietrzu. Nerki oczyszczają krew i usuwają wiele toksyn, które wątroba przemieniła w taki sposób, że stały się rozpuszczalne w wodzie.

Pracę wątroby i nerek wspomogą na przykład dwa preparaty – Manayupa i Hercampuri. Andyjska roślina manayupa wykazuje działanie detoksykacyjne, polegające na przekształcaniu toksycznych związków chemicznych w niegroźne cząsteczki, które są łatwo usuwane z organizmu.

Hercampuri to niewielka roślina rosnąca w Andach peruwiańskich. Jej łodyga i drobne liście zawierają substancje gorzkie, które decydują o jej znaczeniu prozdrowotnym.

W oczyszczaniu organizmu pomoże także stosowanie preparatu Flor de arena. Flor de arena to roślina wykorzystywana na przestrzeni wieków przez rdzennych mieszkańców Andów, głównie w przypadkach zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego, niestrawności, a także otyłości. Naparom z tej rośliny przypisuje się jednak przede wszystkim właściwości detoksykacyjne, a efekt ten potęgowany jest działaniem moczopędnym. Wspomniane zalety przyczyniły się do zastosowania flor de arena w kuracjach oczyszczających, zwłaszcza w połączeniu z manayupą.

 

Dobra praca jelit

Kurację oczyszczająco-wzmacniającą warto wzbogacić o Colon C. Jest on znakomitym źródłem błonnika pokarmowego, a także bakterii kwasu mlekowego. Pomoże nie tylko usprawnić pracę jelit oraz pozbyć się wielu toksyn i dodatkowych kilogramów, lecz także wzmocnić odporność. Preparat znakomicie się sprawdza w przypadku antybiotykoterapii.

Jeżeli do tego dołożymy zdrową dietę, trochę ruchu i zdrowego rozsądku, na pewno szybko poczujemy się znacznie lepiej.