ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

W 2005 roku, z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, odbyły się pierwsze obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

 

Szacuje się, że w Polsce żyje 60 tysięcy osób z tą wadą genetyczną. Zwiększanie świadomości społecznej o ich życiu i prawach, a także szerzenie wiedzy, przyczyniają się do podniesienia ich komfortu życia. Ten dzień to okazja zarówno do refleksji jak i organizacji różnego typu eventów przez stowarzyszenia pomagające osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Zwracają one uwagę na problemy osób z Zespołem Downa w naszym społeczeństwie i sprzyjają lepszym możliwościom ich rozwoju i aktywnego życia.

W przeważającej większości przypadków przyczyną zespołu Downa jest trisomia chromosomu 21, do czego nawiązuje data Święta.

 

Tina Pysiewicz, testDNA, www.testdna.pl

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

 


ERROR_FILE