Na wydaną właśnie Pani płytę „Miłości ślad” fani czekali aż 11 lat. Długo!

Rzeczywiście, sporo czasu minęło, ale zapewniam, że nie siedziałam przez te wszystkie lata bezczynnie. Sporo jeździłam z koncertami po świecie. Najnowsza płyta jest zróżnicowana, ale piosenki są – jak zwykle u mnie – melodyjne. Śpiewam o życiu, o tym, co czujemy i jacy jesteśmy.

 

Jaki był najważniejszy moment w Pani karierze?

Bardzo często wracam do początków. Gdy zaczynałam, nie myślałam, że zostanę prawdziwą piosenkarką. Pierwsze wejście do studia, założenie słuchawek – to było ogromne przeżycie. W 1984 roku w Opolu zaśpiewałam piosenkę „Muzyka twoje imię ma” Jarka Kukulskiego. Bardzo ciepło zostałam przyjęta przez publiczność i to był moment, gdy zostałam zawodową piosenkarką. Kilka dni wcześniej stanęłam przez komisją, w której zasiadał prof. Aleksander Bardini. Zdałam wtedy egzamin, który pozwolił mi występować na najważniejszych estradach. Profesor powiedział potem, że jak ma się w gardle takie greckie cytryny jak ja, to będzie dobrze. Śpiewanie zawsze dawało mi dużo radości, ale chyba dawniej łatwiej mi było istnieć na rynku – nie miałam tego obciążenia, które czuję teraz.

Reklama
Reklama

Jonizatory wody

Jonizatory wody

Woda alkaliczna w kilka minut. Już od 355 zł.

 

Na czym to uczucie polega?

Zauważyłam, że im dłużej trwa moja kariera, tym większą mam tremę. Czuję, że ludzie oczekują ode mnie więcej. Kiedyś w zespole Prometheus, w którym zaczynałam, było nas więcej. Teraz wychodzę sama i muszę przez dwie godziny zainteresować publiczność.

 

Jak Pani spędza wolny czas?

Jestem domatorką. Mieszkam w Poznaniu, mam dom i ogród, w którym bardzo lubię sadzić krzewy i różne rośliny. Już nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła kupić nowe sadzonki. Bardzo mnie to relaksuje i uspokaja. Ogród ma już 19 lat, ale zawsze można coś w nim zmienić.

 

Nie zachowuje się Pani jak gwiazda.

Jesteśmy z mężem zwyczajnymi ludźmi: robię zakupy, sprzątam, gotuję. W piątki, soboty i niedziele – nigdy mnie nie ma, bo wtedy koncertuję. W domu lubię przebywać w swoim świecie, który tworzą książki i muzyka. Sporo czasu zajmuje mi też korespondencja. Do naszego studia przychodzą listy zaadresowane: „Eleni, Poznań” albo „Najwspanialsza piosenkarka greckiego pochodzenia w Polsce – Eleni” – raz też taki list przyszedł. Ludzie czekają na parę słów ode mnie albo proszą o podpis na płycie.

 

Polacy są coraz starszym społeczeństwem. Jak pani sobie radzi z upływającym czasem?

Nie robię niczego wielkiego, żeby utrzymać formę. Dużo spaceruję, a dwa razy w tygodniu jeżdżę na pływalnię. Ćwiczenia w wodzie trwają 45 minut. Wracam do domu tak przyjemnie zmęczona.

 

Co Pani mówi osobom w jesieni życia?

Trochę im śpiewam, a potem rozmawiamy. Ci ludzie są często bardzo smutni i samotni – czekają na swoje dzieci i wnuki, które nie zawsze mają dla nich czas. Od momentu, gdy zaczynam śpiewać, widzę uśmiech na ich twarzach. Regularnie ich odwiedzam w święta i z okazji ich uroczystości. Ciągle pytają: „A gdzie nasza Eleni?”. Ja nie tylko dostaję, ale też biorę od nich sporo pozytywnych emocji.

 

Co można powiedzieć ludziom, którzy stracili sens życia?

Życie przyspieszyło i wielu ludzi czuje się niepotrzebnych. Każdy człowiek musi jednak pracować nad sobą. Ciągłe narzekanie niczego nie zmieni. Chodzę twardo po ziemi i wiem, że ludziom jest ciężko finansowo. Wszyscy potrzebują bycia z drugim człowiekiem, wsparcia duchowego. Sąsiad sąsiadowi też może pomóc – czasami ważna i potrzebna okazuje się zwyczajna rozmowa. Każdy powinien znaleźć sposób na swoje życie – nie można się poddawać, należy rozwijać zainteresowania i realizować marzenia. Nie osiadać – świat ma zawrotne tempo, ale nie można się bać na przykład komputera.

 

Jak Pani dba o zdrowie?

Nigdy nie paliłam papierosów, długo nie korzystałam też z usług kosmetyczki. Powiedziałam sobie, że nigdy nie zrobię żadnych operacji plastycznych. Za daleko to wszystko poszło. Gdy ktoś uległ wypadkowi i takie zabiegi są konieczne – zgoda, ale po co poprawiać sobie coś, co jest zdrowe? To nie dla mnie.

 

A dieta?

Najlepsza dieta to nie przejadać się i zachować umiar, a ostatni posiłek jeść najpóźniej o godz. 19.00. Staram się jeść dużo sałatek, ale lubię słodycze. To jest problem. Nie umiem sobie odmówić czekolady i ciasta. Walczę z tym bardzo, ale nie mam silnej woli…

 

Jakie polskie potrawy smakują Pani najbardziej?

Lubię naleśniki i najróżniejsze pierogi, a najbardziej – pierogi z serem lub owocami. Smakują mi też placki ziemniaczane, bigos, gołąbki. A z rzeczy mniej jarskich? Za tradycyjnym polskim schabowym po prostu przepadam!

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Rozmawiał Stach Antkowiak

 

Poradnik Zdrowego Człowieka

ZOBACZ WIĘCEJ WYWIADÓW

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz