Temperaturę ciała mierzymy, umieszczając termometr pod pachą lub w fałdzie pachwinowej. Dostępne są także termometry uszne. Dla dzieci wskazane jest używanie termometrów wskazujących pomiar w ciągu 1 minuty. W czasie pomiaru weźmy dziecko na ręce i uważajmy, aby nieostrożnym ruchem nie zrobiło sobie krzywdy.

 

Gdy termometr wskazuje 38–38,5 stopni u małego dziecka, musimy przystąpić do obniżenia temperatury ciała, ponieważ niedojrzały system nerwowy dziecka może niekorzystnie zareagować np. wystąpieniem drgawek gorączkowych.

Reklama
Reklama

Magnetoterapia

Magnetoterapia

bransoletki z tytanu :: pas lędźwiowy
opaska na kolano :: opaska na kostkę

 

Pierwsza pomoc

  • Należy rozebrać dziecko, aby umożliwić mu utratę ciepła przez skórę, umieścić zimny kompres na głowie, poić obficie chłodnymi płynami.
  • Jeżeli to postępowanie nie jest wystarczające, można wykonać kąpiel ochładzającą. Po umieszczeniu dziecka w wanience z wodą o temperaturze ciała, stopniowo dolewamy zimnej, aż na skórze wystąpi tzw. „gęsia skórka”, po czym dziecko delikatnie osuszamy i ubieramy w przewiewne ubranko.
  • Przy braku efektu podajemy środek przeciwgorączkowy. Dawka leku musi uwzględnić masę ciała, najlepiej rodzaj leku uzgodnić z opiekującym się dzieckiem lekarzem. Leki przeciwgorączkowe dostępne są w postaci: syropów, tabletek, czopków.
  • Po opanowaniu gorączki należy skontaktować się z lekarzem.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz
marta
moje dziecko tez nie daje sobie zaaplikować czopka. za to chętnie pije syropy, więc podaje jej milifen z ibuprofenem, działa szybko i na długo obniża temperaturę.
matylda
Moje dziecko ucieka wręcz jesli mam mu podac czopek.To jest krzyk na całe osiedle i po prostu staramy sie omijac takie leczenie.Dlatego zwykle szukam najlepszego pod katem smaku i działania leku w syropie.Podaje ibufenD,ze wzgledu na smak jak i działanie.