ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Mogą być przygodne, pojawiające się np. w czasie wysokiej temperatury, zatrucia lub być objawem przewlekłej choroby – padaczki. Tak czy inaczej musimy wiedzieć, jak udzielić dziecku pierwszej pomocy zanim przybędzie wezwany przez nas lekarz. Kiedy wystąpią po raz pierwszy nie wolno poddać się panice.

 

Najważniejsze jest:

 

  •  Utrzymać drożność dróg oddechowych poprzez ułożenie na boku i lekkie odchylenie głowy do tyłu.
  •  Wezwać lekarza.
  •  Pomóc w usunięciu nadmiaru śliny, którą łatwo można się zachłysnąć.
  • Nigdy nie wkładać niczego do ust! W ten sposób można połamać komuś zęby, a nieprzytomny człowiek może rozgryźć to, co ma między zębami i zadławić się.
  • W przypadku wysokiej temperatury rozpocząć jej obniżanie. Rozebrać, zrobić zimny okład, podać środek przeciwgorączkowy, najlepiej w czopku doodbytniczo.
  • Dziecko chorujące na padaczkę powinno zawsze posiadać w domu lek przeciwdrgawkowy zapisany przez lekarza w postaci małej wlewki doodbytniczej, który podajemy natychmiast po wystąpieniu drgawek.

Reklama