Jeżeli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, rozbudować swoje mięśnie i być w lepszej kondycji fizycznej, zwróć uwagę na właściwości niektórych roślin, które znaleźć można w przydomowych ogródkach. W ramach eksperymentu naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Karoliny Północnej podawali szczurom steroid występujący w określonych roślinach. Odkryli, że wywołał on reakcję podobną do tej, jaka występuje po podaniu sterydów anabolicznych, ale niemal bez efektów ubocznych. Okazało się także, że steroid, który występuje w roślinach, takich jak gorczyca, doprowadził do zwiększenia beztłuszczowej masy ciała, masy mięśni i poprawienia kondycji fizycznej.

 

„Mamy nadzieję, że roślinne steroidy doprowadzą do stworzenia skutecznego, naturalnego i bezpiecznego środka zapobiegającego utracie masy mięśniowej z powodu starości czy choroby, który będzie stosowany także w celu zwiększenia wytrzymałości i wydajności fizycznej ludzkiego organizmu” – mówi dr Slawko Komarnytsky z Uniwersytetu Stanowego Karoliny Północnej, który brał udział w badaniach.

„Ponieważ substancje te występują w różnych roślinach – na przykład w gorczycy – być może uda się nam w przyszłości wyhodować lub stworzyć rośliny, które będą zawierały więcej steroidów. A dzięki temu – także wyprodukować funkcjonalne pokarmy, które będą stosowane w leczeniu lub zapobieganiu chorób oraz będą zwiększać wydajność ludzkiego organizmu”.

„Istnieje pokusa postrzegania tego odkrycia jako szybkiego sposobu na pozbycie się zbędnych kilogramów i do pewnego stopnia może to być prawdą. W rzeczywistości jednak ten eksperyment pozwolił na zidentyfikowanie ważnego celu dla leków na wiele schorzeń, które powodują utratę masy mięśniowej” – powiedział dr Gerald Weissman, jeden z recenzentów eksperymentu.

 

Źródło: Sciencedaily.com