Dieta złożona z mięsa, produktów mlecznych i przetworzonych, a także potraw smażonych, napojów gazowanych i alkoholu w połączeniu ze stresem i zanieczyszczeniem środowiska powoduje gromadzenie kwasów w organizmie. To prowadzi do jego zakwaszenia. Równowagę kwasową pomoże przywrócić wyższe pH wody. Dlatego tak cenne jest stosowanie jonizatorów wody.

 

Odkwaszanie organizmu

Dobry stan zdrowia organizmów żywych zależy od czynnika pH krwi. Krew ludzka ma pH na poziomie 7,3–7,4. Jeżeli pH spada poniżej 7,3, mamy do czynienia z zakwaszeniem organizmu (tzw. kwasicą), a jeżeli jest wyższe niż 7,5, zachodzi alkaloza (zasadowica). Zasadowica to dość rzadko występujące schorzenie, natomiast kwasica jest niestety częsta – można powiedzieć, że należy do chorób cywilizacyjnych zachodniego świata. Dlatego warto pomyśleć o stosowaniu jonizatora wody – pomaga on w utrzymaniu właściwej równowagi organizmu, ponieważ woda zjonizowana jest alkaliczna.

 

Woda zawierająca przeciwutleniacze oczyszcza krew z toksyn, takich jak cholesterol, metale ciężkie czy substancje nieorganiczne, tworząc tym samym lepsze środowisko dla krwi krążącej w organizmie. Zwiększenie konsumpcji wody pomaga oczyścić „filtry” organizmu – wątrobę i nerki, a dodatkowo, w przypadku korzystania z wody zjonizowanej, usuwa toksyny z organizmu.

 

Na pomoc szyszynce

Mózg – a mówiąc bardziej precyzyjnie, szyszynka – pod wpływem światła produkuje hormony: melatoninę i serotoninę. Po przekroczeniu pewnego wieku zmniejsza się ilość tych związków produkowanych przez organizm. Sól, kofeina, papierosy, alkohol oraz substancje psychoaktywne, a nawet napoje gazowane zawierające taurynę stymulują szyszynkę. Gruczoł ten przyzwyczaja się do przyjmowanych używek i obniża naturalną produkcję hormonów do zera, gdy przeciętny człowiek osiąga wiek 40 lat. Taka sytuacja wpływa na jego mózg, a przez to – na cały organizm.

Zjonizowana woda zawierająca przeciwutleniacze wspomaga naturalne działanie szyszynki i daje organizmowi szansę powrotu do jego naturalnego stanu (oczywiście wyłącznie pod warunkiem ograniczenia używek).

Reklama

 

Jak jonizator zmienia molekuły tworzące wodę?

Filtr w jonizatorze przepływowym usuwa większość zanieczyszczeń, redukując tym samym rozmiar cząstek wody. Większość minerałów, takich jak wapń i magnez, w zjonizowanej wodzie przyjmuje taki sam ujemny ładunek, dzięki czemu odległości pomiędzy nimi są bardziej regularne, co z kolei teoretyczne oznacza, że cząsteczki wody są bardziej skondensowane. Korzystając ze spektroskopii magnetycznego rezonansu jądrowego, naukowcy udowodnili, że proces elektrolizy rzeczywiście zmienia i kondensuje cząsteczki wody. W rezultacie są one łatwiej przyswajalne, ponieważ w takiej wodzie nie ma zanieczyszczeń, a odległości pomiędzy minerałami są mniejsze.

 

Jakie schorzenia?

Wielu lekarzy i osób zajmujących się zdrowiem traktuje jonizatory wody jako skuteczne urządzenia medyczne. Woda w nich przygotowana korzystnie wpływa w przypadku takich schorzeń, jak:

  • zespół jelita drażliwego (pozytywny wpływ na procesy trawienne)
  • problemy trawienne (zmniejszenie bólu i poprawa stanu układu trawiennego)
  • cukrzyca (korzystny wpływ na zawartość cukru we krwi i w moczu)
  • alergie skórne (ogólna poprawa)
  • egzema (całkowita eliminacja objawów)
  • nadciśnienie (walka z cholesterolem)
  • astma (ogólna poprawa stanu zdrowia)
  • choroby układu krwionośnego
  • kwasica
  • otyłość

 

Rola wody w organizmie

Organizm ludzki składa się głównie z wody, zatem odpowiednie nawodnienie jest ważnym czynnikiem warunkującym utrzymanie dobrego stanu zdrowia umysłu i ciała. Człowiek może przeżyć kilka tygodni bez pożywienia, ale już kilka dni bez wody poczyni poważne szkody w jego organizmie. Utrata zaledwie 1% masy ciała w wyniku odwodnienia może też spowodować poważne spustoszenia w psychice.

Spożywanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia pomoże okiełznać apetyt i poprawić metabolizm, a także zapobiec wewnętrznym infekcjom. Ma również dobry wpływ na ciśnienie krwi, co z kolei zmniejsza ryzyko chorób układu krwionośnego, w tym także zawału serca. Można zatem powiedzieć, że woda jest doskonałą bronią chroniącą człowieka przed chorobami i infekcjami.

 

Obrona przed starzeniem i rakiem

Warto pamiętać o tym, że nasz organizm musi być odpowiednio nawodniony, aby był zdrowy i dobrze wyglądał. Picie odpowiednich ilości zwykłej wody pomoże zwalczać skutki starzenia się. Działanie wody zjonizowanej jest znacznie silniejsze, ponieważ pomaga ona pozbyć się tego, co wpływa na starzenie się – czyli wolnych rodników. Badania naukowe dowodzą, że niewłaściwe nawodnienie organizmu prowadzi do zwiększenia ryzyka występowania kamieni nerkowych, raka układu moczowego, raka jelita grubego i raka piersi. Chroniczne odwodnienie komórek jest także początkiem chorób zwyrodnieniowych.