Przyczyn pojawiania się wilgoci w domu może być kilka. Najczęściej jest to niesprawna wentylacja, a także zbyt szczelne okna i zaduch w pomieszczeniach. Z nadmiarem wilgoci łatwo się można jednak uporać. Jak? Przede wszystkim trzeba zacząć od regularnego wietrzenia pomieszczeń. Okna najlepiej otwierać na kilkanaście minut. Potem zamknąć, nagrzać pomieszczenie i otworzyć znowu. I tak kilka razy w ciągu dnia.

Reklama
Reklama

Magnetoterapia

Magnetoterapia

bransoletki z tytanu :: pas lędźwiowy
opaska na kolano :: opaska na kostkę

 

Należy też sprawdzić przewody wentylacyjne. Sprawna wentylacja sprawi, że pozbędziemy się nadmiaru wody, unikając tym samym jej wnikania w ściany. Trzeba też dogrzać mieszkanie. Na zimnych powierzchniach szybciej skrapla się para. Warto więc zostawić włączone ogrzewanie nawet wtedy, gdy wyjeżdżamy. Dzięki temu nie dopuścimy do wyziębienia. Kolejnym problemem są okna PCV. Utrzymują one ciepło, izolują pomieszczenie od hałasu, ale jednocześnie utrudniają przepływ świeżego powietrza. Dlatego, kiedy gotujemy lub zmywamy naczynia, powinniśmy otwierać okna – zwłaszcza w kuchni. Aby zwiększyć cyrkulację powietrza nie zamykajmy, w miarę możliwości, drzwi wewnętrznych, zwłaszcza do łazienki. Warto też zaopatrzyć się w pochłaniacze wilgoci. Są proste w użyciu i nie potrzebują zasilania.

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz