ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Kwiaty w wazonie to zawsze radość dla oczu i miły akcent w wystroju wnętrza. Często jednak zostawiają w wazonie brzydki i trudny do usunięcia osad. Co zrobić, żeby wazon, który sam w sobie jest elementem dekoracyjnym, znowu wyglądał jak nowy?

Reklama

 

Można do niego wsypać trochę proszku do prania i zalać do pełna ciepłą wodą. Po 10 minutach wylewamy wodę, czyścimy wazon myjką z płynem do mycia naczyń i płuczemy. Zamiast długiej myjki można użyć widelca lub patyka owiniętego miękką tkaniną.

 

Innym sposobem jest wlanie do środka wody z octem (5 łyżek octu na litr wody). Po 30 minutach wylewamy zawartość wazonu, myjemy go myjką z płynem do mycia naczyń i płuczemy.