ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Najlepiej przestać palić. Ale wszyscy wiemy, że zerwanie z nałogiem proste nie jest. Co więc zrobić, aby przykry zapach dymu tytoniowego nie prześladował nas na każdym kroku?

 

Można zapalić świeczkę – dobrze neutralizuje ona tę przykrą woń. Pamiętajmy jednak, że jeśli zapraszamy większą liczbę gości palących, świeczki – nawet te zapachowe – mogą nie wystarczyć.

Niektórzy polecają inną domową metodę – wstawienie do zadymionego pomieszczenia miski z wrzątkiem, do którego wsypuje się 3 łyżki sody oczyszczonej i wlewa odrobinę olejku lawendowego.

Reklama

 

Pomocne będą odświeżacze powietrza, kadzidełka lub postawienie w pokoju pojemnika z octem.

Warto także od czasu do czasu myć okna, rolety i żaluzje wodą z octem.

Nie unikniemy również regularnego wietrzenia mieszkania.