Brzmi to dość nieprawdopodobnie, ale jednym z najprostszych, a zarazem najlepszych sposobów na zwalczanie niekorzystnego działania kwasów na zęby, jest zjedzenie kawałka sera po każdym posiłku. Ser zawiera zasady, które neutralizują kwasy powstające w ustach w wyniku jedzenia, picia coca-coli czy spożywania słodyczy.

 

Najlepszy w walce z kwasami jest cheddar, w którym poziom zasad jest najwyższy. Miękkie sery, takie jak feta czy brie, będą miały niewielki wpływ na kwasy. Aby je skutecznie zneutralizować, wystarczy niewielki kawałek sera. Oczywiście jedzenie sera w żadnym razie nie zastąpi mycia zębów, ale jeżeli nie można tego zrobić zaraz po posiłku, kawałek sera może skutecznie wpłynąć na zdrowie i kolor zębów. Innym sposobem na unikanie przebarwień powstających w wyniku picia herbaty, kawy czy wina jest wypicie szklanki wody zaraz po spożyciu tych napojów. Zwykła szklanka wody może zdziałać cuda, jeżeli chodzi o wybielanie zębów.

Reklama
Reklama

Jonizatory wody

Jonizatory wody

Woda alkaliczna w kilka minut. Już od 355 zł.

 

Źródło: www.guardian.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz