Sklepowe lodówki pełne są mlecznych przetworów. Chyba największą sławą „dobroczyńcy zdrowia” cieszą się jogurty – naturalne i z różnymi dodatkami.

 

Jogurty wcale nie są wynalazkiem ostatnich lat, ten fermentowany napój mleczny znano już tysiące lat temu, a jeszcze na początku XX wieku sprzedawano go w aptekach.

Jego właściwości trudno przecenić, bowiem nie tylko zachowuje najważniejsze składniki mleka, ale jest nawet bogatszy w wapń, zawiera prawie 5 razy więcej aminokwasów i 20 proc. więcej witamin z grupy B.

Żołądek trawi jogurt 3 razy szybciej i łatwiej niż mleko, którego aż 30 proc. Polaków nie toleruje ze względu na zawartość laktozy – cukru mlecznego.

Reklama
Reklama

Magnetoterapia

Magnetoterapia

bransoletki z tytanu :: pas lędźwiowy
opaska na kolano :: opaska na kostkę

 

Systematyczne spożywanie jogurtów eliminuje bakterie chorobotwórcze i gnilne z przewodu pokarmowego, wpływa też korzystnie na wydzielanie soków trawiennych. Poza tym ułatwia wchłanianie żelaza i syntezę witamin w organizmie; wspomaga też układ odpornościowy, oczyszcza organizm z toksyn, pomaga przy stanach zapalnych jelit, ma działanie antynowotworowe.

Warto częściej sięgać po bio (żywe) jogurty, które zawierają m.in. bakterie flory jelitowej i bifidobakterie, normalnie obecne w przewodzie pokarmowym człowieka, ale redukowane przez przyjmowanie niektórych leków (np. antybiotyków), z powodu stresów, starzenia się, niewłaściwej diety itp.

 

Katarzyna Kamińska


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz
oXcore
a co za problem zrobic samemu jogurt? zwlaszcza zima, gdy grzejniki grzeja
klara
Jeśli chodzi o mnie to jednak zdecydowanie wole wziac probiotyk np.enterol ,podczas antybiotykotera pii niz jesc jogurt.Zwłaszcza tak naprawde,ze tyle sie mówi o chemicznych składach jogurtów.