Drżenie powieki to przypadłość, która zdarza się często. Gdy trwa to dość długo, bywa naprawdę irytujące. Na szczęście rzadko zwiastuje jakieś poważniejsze problemy zdrowotne. Najczęściej jest wynikiem przemęczenia i nadmiaru kofeiny. Jeżeli jednak nie mija przez ponad tydzień, warto zgłosić się do lekarza.

 

Drżenie powiek to nic innego jak mimowolne, rytmiczne, powtarzające się skurcze mięśni w jednej lub obu powiekach. Niekiedy towarzyszą temu inne objawy: nadmierne mruganie, suchość lub zmęczenie oczu.

Reklama
Reklama

Magnetoterapia

Magnetoterapia

bransoletki z tytanu :: pas lędźwiowy
opaska na kolano :: opaska na kostkę

 

Przyczyny

Najczęściej wymienia się trzy przyczyny drgania powiek: brak snu, przedłużający się stres i nadmiar kofeiny. Zazwyczaj jest z tym związana niedostateczna ilość magnezu w organizmie.

 

Kiedy do lekarza?

W rzadkich wypadkach zdarza się poważniejszy skurcz, który nie pozwala otworzyć oka (zwykle obejmuje on też inne części twarzy i szyję), albo dochodzi do opadania górnej powieki. W takiej sytuacji trzeba koniecznie udać się do lekarza. Także zapalenie spojówek, sączenie się wydzieliny czy drżenie, które nie ustępuje po tygodniu, powinny nas skłonić do konsultacji medycznej.

 

Jak rozwiązać problem?

Trzeba zadbać o odpowiednią ilość snu, zmniejszyć liczbę wypijanych filiżanek kawy i starać się odreagować stres. Ważne jest też sprawdzenie poziomu magnezu i ewentualne uzupełnienie niedoboru tego pierwiastka (co skutkuje właśnie skurczami mięśni m.in. powiek i łydek). W wielu przypadkach pomaga delikatny masaż drgającej powieki, który rozluźnia mięśnie i zmniejsza drżenie. Jeśli przyczyną jest suchość oczu, warto zastosować odpowiednie krople.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz
Jurek
To może być żelazo i magnez ale i coś poważniejszego. Zapraszam do mojego artykułu o tytule https://dobrzewidze.wordpress.com/2016/08/19/dlaczego-drga-nam-powieka/