Zabawa klockami może pomóc dzieciom w wieku przedszkolnym rozwinąć umiejętności przydatne później w przedmiotach ścisłych, technologii, inżynierii i matematyce; tak twierdzą naukowcy z uniwersytetów Delawere oraz Temple.

 

To szczególnie ważne w przypadku dzieci gorzej radzących sobie z wyobraźnią przestrzenną.

W badaniu wzięła udział ponad setka trzylatków pochodzących z rodzin o różnym statusie ekonomicznym. Zadania, jakie im dawano, to na przykład odgadnięcie, gdzie pasuje dany klocek (w którym miejscu powinien się znajdować). Okazało się, że maluchy, które lepiej radziły sobie z kopiowaniem istniejącej konstrukcji z klocków, były także lepsze w matematyce przystosowanej do dzieci w tym wieku.

Reklama
Reklama

Wyciskarki

Wyciskarki soków z warzyw i owoców

W ofercie również prasy do tłoczenia oleju na zimno.

 

Z badań wynika także, że dzieci z biedniejszych rodzin już w wieku trzech lat gorzej radziły sobie z zadaniami przestrzennymi, co zdaniem autorów badania wynika z ograniczonego dostępu do zabawek rozwijających te umiejętności oraz z ograniczonego słownictwa, które nie uwzględnia pojęć kierunku czy lokalizacji (takich jak na przykład „nad”, „pod”).

 

Źródło: medicalxpress.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz