ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Przy takich dolegliwościach ataki są związane z narządami rozrodczymi, wynikają z zaburzeń ich funkcjonowania i zawsze wymagają konsultacji lekarskiej. Kolka jajowodowa jest to krótkotrwały gwałtowny ból (często o charakterze nawrotowym) w okolicy jajników, promieniujący w dół do podbrzusza, do góry pod żebra lub do pleców (do łopatek). Może być objawem przewlekłego zapalenia jajowodów lub ciąży pozamacicznej.

 

Charakterystyka

W kolce jądrowej ból ma charakter ostry, z promieniowaniem do uda i okolicy lędźwiowej. Zazwyczaj jest wynikiem uwięźnięcia przepukliny mosznowej bądź skrętu jądra.

Reklama

 

Leczenie

W obu wyżej wymienionych kolkach często konieczne jest leczenie operacyjne.