ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Rak piersi wróci u jednej na pięć kobiet po pierwszym zwalczeniu choroby i zakończonej kuracji. Tak przewidują naukowcy z St James’ Institute of Oncology z Leeds, którzy po raz pierwszy obliczyli prawdopodobieństwo nawrotu tego rodzaju choroby nowotworowej.

 

 

Naukowcy zbadali dane tysięcy kobiet, u których od 1999 roku został zdiagnozowany rak. Okazało się, że nawrót choroby wystąpił w 214 wypadkach (22,6 proc.) i miał miejsce średnio 3 lata i 4 miesiące po tym, jak pacjentka zakończyła pierwszą kurację. Aż 95 proc. kobiet, u których znów pojawił się nowotwór, zmarło 10 lat później. Około 60 proc. wszystkich pacjentek żyło 10 lat po postawieniu diagnozy.

Reklama

 

Prowadzący badania dr Adam Glaser zaprezentuje wyniki tych badań podczas konferencji National Cancer Intelligence Network w Birmingham.

 

Źródło: Daily Mail