Być może już za dwa lata na rynku ukaże się balsam do włosów dla panów, który pomoże uporać się z łysieniem. Tę dobrą – zwłaszcza dla mężczyzn – wiadomość przekazał George Cotsarelis, profesor dermatologii na Pennsylvania University.

 

 

Grupa naukowców pod jego kierownictwem odkryła enzym prostaglandyna D2, który atakuje mieszki włosowe w taki sposób, że nie pozwala im wejść w fazę dojrzałości, co w konsekwencji hamuje porost włosów. U badanych mężczyzn odkryto, że w miejscach pozbawionych włosów poziom enzymu był trzykrotnie wyższy niż tam, gdzie wciąż rosły włosy. Rozwiązaniem problemu może być zablokowanie receptorów prostaglandyny D2, a to może oznaczać, że włosy zaczną się pojawiać na łysych częściach głowy.

Reklama
Reklama

Wanna pneumatyczna

Wanna pneumatyczna do kąpieli chorych w łóżku

Już za 430 zł.

 

Profesor George Cotsarelis uważa, że najnowsze odkrycie będzie można również wykorzystać przy zaradzaniu łysieniu wśród kobiet.

 

Źródło: Telegraph.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz