ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Być może już za dwa lata na rynku ukaże się balsam do włosów dla panów, który pomoże uporać się z łysieniem. Tę dobrą – zwłaszcza dla mężczyzn – wiadomość przekazał George Cotsarelis, profesor dermatologii na Pennsylvania University.

 

 

Grupa naukowców pod jego kierownictwem odkryła enzym prostaglandyna D2, który atakuje mieszki włosowe w taki sposób, że nie pozwala im wejść w fazę dojrzałości, co w konsekwencji hamuje porost włosów. U badanych mężczyzn odkryto, że w miejscach pozbawionych włosów poziom enzymu był trzykrotnie wyższy niż tam, gdzie wciąż rosły włosy. Rozwiązaniem problemu może być zablokowanie receptorów prostaglandyny D2, a to może oznaczać, że włosy zaczną się pojawiać na łysych częściach głowy.

Reklama

 

Profesor George Cotsarelis uważa, że najnowsze odkrycie będzie można również wykorzystać przy zaradzaniu łysieniu wśród kobiet.

 

Źródło: Telegraph.co.uk