Samoopalacze, balsamy, kremy brązujące są idealną alternatywą dla solarium. Nadają pięknego kolorytu skórze i są znacznie zdrowsze. Jak prawidłowo je nakładać, by nie powstały nieestetyczne smugi?

 

Samoopalacz

Jest mocniejszy niż balsam brązujący, dlatego należy uważać, by nie przesadzić z jego aplikacją. Kosmetyk wystarczy nałożyć raz, by uzyskać pożądaną opaleniznę. Należy również pamiętać o tym, że całkowity efekt zabarwienia skóry jest widoczny w ciągu kilku godzin od aplikacji. Dobrze jest sprawdzić wcześniej na małym fragmencie skóry, jaki odcień uzyskamy po zastosowaniu danego samoopalacza.

Reklama

 

Balsam brązujący

Delikatniejszy niż samoopalacz, dlatego idealnie się nadaje dla osób rozpoczynających przygodę ze sztuczną opalenizną. Ma w sobie mniej składników brązujących i wymaga częstszej aplikacji, jednak dzięki temu łatwiej kontrolować stopień przyciemnienia skóry. Dobierając balsam brązujący, należy zwrócić uwagę na swoją karnację, bowiem ten sam preparat może zupełnie inaczej się prezentować na naszym ciele niż na ciele koleżanki. Dlatego niezwykle ważne jest, by wcześniej przetestować balsam w mniej widocznym miejscu. Należy również pamiętać o tym, że skóra w pewnych partiach ciała, na przykład na nogach, szybciej łapie kolor, dlatego tam należy aplikować mniej kosmetyku.

 

Przygotuj się

Przed nałożeniem samoopalacza lub balsamu brązującego należy odpowiednio przygotować skórę, aby zapobiec powstawaniu nieestetycznych smug. W pierwszej kolejności powinniśmy wykonać depilację (najlepiej 1–2 dni przed nałożeniem kosmetyku), a następnie peeling całego ciała, by usunąć martwy naskórek. Po aplikacji preparatu brązującego trzeba pamiętać o codziennym nawilżaniu skóry, by sztuczna opalenizna wyglądała naturalnie i dłużej się utrzymywała.

 

Aplikacja

Nakładaniem samoopalacza lub balsamu brązującego najlepiej zająć się wieczorem. Przed aplikacją należy się zaopatrzyć w rękawiczki ochronne. Jest to niezwykle ważne, gdyż użycie tych kosmetyków bez zabezpieczenia spowoduje mocne zabarwienie dłoni (nawet jeśli szybko je opłuczemy). Samoopalacz lub balsam nakładamy najpierw na rękawiczki (rozcieramy preparat w dłoniach), a dopiero potem na skórę – nigdy bezpośrednio! Aplikację rozpoczynamy od dołu (od nóg) i stopniowo przesuwamy się ku górze. Należy pamiętać o każdym skrawku ciała (kostkach, miejscach pod kolanami, wewnętrznej stronie ud, także o plecach – przy tym pomoże nam bliska osoba). Po nałożeniu kosmetyku musimy odczekać pół godziny, zanim się ubierzemy lub położymy do łóżka.