Przed igrzyskami olimpijskimi przeprowadzono badanie, z którego wynika, że najgorszym nałogiem, który wykańcza nas powoli w o wiele większym stopniu, niż na przykład nałóg nikotynowy, jest... lenistwo. Wnioski te naukowcy opublikowali w czasopiśmie „Lancet”.

 

Okazuje się, że około jedna trzecia dorosłych nie ćwiczy wystarczająco dużo i często. Rezultatem takiego stanu rzeczy jest blisko 5,3 mln zgonów rocznie spowodowanych niewystarczającą aktywnością fizyczną. Odpowiada to mniej więcej jednemu na dziesięć zgonów z powodu takich schorzeń, jak choroby serca, cukrzyca, rak piersi i rak jelita grubego.

Reklama
Reklama

Jonizatory wody

Jonizatory wody

Woda alkaliczna w kilka minut. Już od 355 zł.

 

Naukowcy przestrzegają, że sytuacja jest poważna i może być traktowana jak pandemia. Zaznaczają także, że mniej jest palaczy, niż osób nieuprawiających żadnej formy sportowej aktywności. Dlatego, aby zmienić tę dramatyczną sytuację, proponują, żeby nie tylko wymieniać zalety wynikające z ćwiczeń, ale i opisywać dokładnie konsekwencje braku aktywności fizycznej.

 

Źródło: BBC.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz