Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), a także Amerykańska Agencja ds. Leków i Żywności (FDA) dopuściły terapię polem magnetycznym do zastosowania w medycynie. Uznano, że jest to bezpieczna i bezinwazyjna metoda walki z bólem i skutkami wielu urazów. Magnetoterapię wykonuje się nie tylko w gabinetach rehabilitacji, szpitalach i sanatoriach, ale także można ją przeprowadzić w warunkach domowych. Jak to działa i kto może stosować terapię polem magnetycznym?

 

Ziemia jest wielkim magnesem, a ludzie, zwierzęta, komórki i atomy podlegają działaniu ziemskich pól magnetycznych i są nimi naładowane. Każdy z nas emituje z różną siłą więcej lub mniej energii. Dzięki temu mamy możliwość sami się uzdrawiać za pomocą leczniczych magnesów.

Obecnie podlegamy mniejszym wpływom naturalnego pola magnetycznego niż w przeszłości. Powodem tego jest postęp cywilizacyjny. Oddziaływanie fal radiowych i satelitarnych, urządzeń elektrycznych, zamieszkiwanie pod wiszącymi kablami, w betonowych blokach, przemieszczanie się w metalowych samochodach, samolotach i pociągach – wywołują stres w komórkach naszego ciała oraz zmniejszają nasze naturalne zasoby energii.

Reklama
Reklama

Wanna pneumatyczna

Wanna pneumatyczna do kąpieli chorych w łóżku

Już za 430 zł.

 

Jak wygląda zabieg?

Magnetoterapia nie wymaga specjalnego przygotowania poza zdjęciem metalowych przedmiotów, które mamy na sobie oraz wyjęciem protez zębowych, pasków z metalową klamrą i wyłączeniem telefonu komórkowego. Zabieg można wykonać w ubraniu, na siedząco lub leżąco. Zmienioną chorobowo część ciała umieszczamy w specjalnej obręczy. Dawki i natężenie pola magnetycznego zależą od stanu zdrowia pacjenta. Kuracja przewiduje 10 zabiegów po 10–30 minut. Pacjent po zabiegu jest rozluźniony i zrelaksowany.

 

Na czym polega?

Magnetoterapia to dziedzina medycyny niekonwencjonalnej, która polega na terapii polem magnetycznym. Służą do tego specjalne aparaty i aplikatory pola magnetycznego (w gabinetach) lub magnesy (biżuteria magnetoterapeutyczna, pasy, plastry, kule). Kiedy magnes zostaje przyłożony biegunem północnym w kierunku do ciała, mięśnie i tkanki miękkie wydłużają się i relaksują, a fale pola magnetycznego przechodzą przez tkanki i zostają pobudzone prądy wtórne. W momencie zderzenia się z falami magnetycznymi, dochodzi do uderzeń cieplnych w elektrony w komórkach ciała. Uderzenia termalne powodują zmniejszenie obrzęku mięśni i bólu, polepszają krążenie krwi. Ilość cholesterolu i kwasu mlekowego ulega wyraźnemu zmniejszeniu. Krew zostaje oczyszczona i zwiększa się jej cyrkulacja. Terapia magnetyczna pomaga zwiększyć ruchliwość zaatakowanych przez reumatyzm stawów, dotlenia tkanki, zwiększa uwapnienie kości i przyspiesza ich zrastanie, zapobiega powstawaniu zespołu cieśni nadgarstka, łagodzi migreny i bóle głowy, daje większą siłę i energię, a tym samym polepsza ogólny stan zdrowia.

 

Lecznicza biżuteria

Lecznicza siła magnesów była znana już w starożytnym Egipcie, Grecji i Chinach. Kleopatra, królowa Egiptu, by zachować swoją wyjątkową urodę i zdrowie, nosiła zawieszony na czole mały magnes. Trudno stwierdzić, czy wiedziała, że z tyłu czoła znajduje się gruczoł szyszynki który wydziela melatoninę w trakcie snu. Jest ona silnym antyoksydantem przeciwdziałającym starzeniu się i choćby z tego powodu uznawana jest za hormon szczęścia.

Dzisiaj, przy bardzo aktywnym trybie życia i odległych terminach wizyt lekarskich, szukamy alternatywnych metod poprawy swojego stanu zdrowia. Być może mogą w tym pomóc bransoletki magnetyczne z tytanu. Znajdujące się wewnątrz nich magnesy neodymowe łagodzą zaburzenia krążenia krwi lub napięcia mięśniowego, zwiększają tempo wydalania toksyn z organizmu, zmniejszają bóle zwyrodnieniowe – reumatyczne stawów i kręgosłupa, migreny i zawroty głowy, łagodzą stany zapalne dróg moczowych, bóle miesiączkowe, przyspieszają gojenie ran, odleżyn i złamań, poprawiają samopoczucie i łagodzą stres spowodowany tempem życia.

Tytan jest jednym z najtwardszych metali, od lat używany w implantologii, doskonale zastępuje ubytki kostne i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Jest odporny na działania promieni słonecznych, słonej wody, chloru, kwasu solnego i innych substancji chemicznych.

Magnetyczne bransoletki można nosić w ciągu dnia, a najlepsze efekty przynosi użytkowanie ich w nocy, w trakcie snu.

 

Przeciwwskazania

Terapii polem magnetycznym nie należy stosować w przypadku osób z wszczepionymi implantami elektronicznymi oraz następujących stanów i schorzeń:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Niskie ciśnienie oraz nadciśnienie
  • Krwawienia i choroby krwi
  • Nadczynność tarczycy
  • Gruźlica
  • Choroby neurologiczne, w tym epilepsja
  • Nowotwory


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz